Od prvních minut letošního roku je Marc Márquez vyvázaný ze smlouvy s HRC a může tedy hovořit o testech se svým novým týmem Gresini Racing.

 

Ještě téhož dne, kdy skončil ve Valencii pozávodní test, první oficiální test zimní přípravy královské kategorie MotoGP, učinil španělský pilot Marc Marquez pro streamingový portál DAZN prohlášení o svém testovacím dni s týmem Gresini Racing a jeho Ducati.

Na toto prohlášení bylo uvaleno embargo až do roku 2024. Španěl byl totiž až do konce roku 2023 pod platnou smlouvou s HRC.

Marc Márquez jezdil během testování od první chvíle rychle, ale v závěru dokázal na stroj ještě trochu zatlačit. Vyjel s novou sadu pneumatik a dojel si pro čtvrtý nejlepší čas, který ho od nejrychlejšího Maverica Viñalese dělil o pouhých 0,171 sekundy.

 

 

Marc Márquez:

*„Dokázal jsem se motorce přizpůsobit mnohem rychleji, než jsem čekal. Velmi brzy jsem se cítil velmi dobře, s velmi dobrým pocitem. Čas vyšel, aniž bych ho nějak přehnaně hledal.“

*„Ducati je jiná motorka než Honda, s jiným stylem. Přeskakuji na motorku šampiónů, takže je to v mých rukou. Je tu spousta jezdců, kteří na této motorce jezdí rychle.“

*„Rychlost tam je, ale ještě musím spoustu věcí pochopit. Ani ne tak proto, abych jel rychleji, ale abych byl konzistentnější. A především v komunikaci s týmem.“

*„S jedním týmem jsem pracoval jedenáct let, teď je to nový tým, ale rodina mě přijala velmi dobře, a to je vždycky příjemné.”

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: motogp.com

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno