Čeká ho pátý start na slavné Dakarské rallye, kde si vydobyl obrovský respekt. Martin Michek zajel v prologu jedenáctý čas

Martin Michek zde vyrovnal historický český výsledek v podobě desátého místa mezi motorkáři, v minulém roce se stal nejlepším netovárním jezdcem.

Na vysoké příčky pomýšlí také před nadcházejícím ročníkem, který se rozjede v pátek v Saudské Arábii. „Nebojím se říct, že bych rád do první desítky. Ale také výsledek v top 20 by byl úžasný,“ prohlásil Michek, člen týmu Orion – Moto Racing Group.

Jeho specialitou je rychlost a dravost. Nebojácnost. Jedině tím je prý možné konkurovat těm nejlepším na nejtěžší dálkové soutěži světa.

 

 

Samozřejmě se snažím také předvídat různé záludnosti terénu, bez toho by to nešlo. Například vím, co je možné si dovolit na dunách, jak v nich neztratit čas,“ prozradil Michek, který o záludnostech na Dakaru moc dobře ví. „Nebezpečí je tu na každém milimetru tratě. Za každým rohem na vás může čekat kámen. Jezdíme cestou, kterou nemáme projetou a musíme po ní jet hodně rychle.

Tato strategie mu zatím vychází. Vždyť hned při své premiéře na Dakaru dojel Michek do cíle na 23. místě. V roce 2021 pak skončil desátý a vloni byl jen o jednu příčku horší. Co to dokazuje? Příslušnost mezi elitou!

Však si také Michek mohl vybrat, zda chce mít na své motorce digitální nebo klasický papírový roadbook. „Zvolil jsem si papírový, jako celá špička. Ta první desítka nebo patnáctka bude startovat do etapy a tím také trasovat cestu. Musí být navigačně přesní, jedna chyba pro ně může znamenat prohru na Dakaru. Proto většina zvolila klasiku,“ doplnil Michek, který má po trénincích a shakedownu.

„Po měsíci jsme vyzkoušeli pořádně techniku, všechno sedí a funguje,“ doplnil několikanásobný domácí šampion v motokrosu. Největší obavu má ze ztížené navigace nebo počasí. „Na brífinku nám organizátoři popisovali nějaké složitosti a chytáky, která nás na trase budou čekat. Myslím, že bloudit budou i ti nejlepší. Netěším se pak na zimu a doufám, že nebudou povodně.“

 

AKTIALIZACE

Pátek 5.ledna začal 46. ročník Rally Dakar. V úvodním prologu si Martin Michek dojel pro jedenáctou příčku, když na čelo zaznamenal jen minimální ztrátu. Další podrobnosti připravujeme

Rally Dakar 2024 – výsledky prolog

 

 


zdroj: TZ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno