Devítinásobný mistr světa Valentino Rossi se chtěl během úvodních závodů sezony 2020 rozhodnout, zda po posledním závodě roku 2020 ukončí svoji závodnickou kariéru nebo zda bude v šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů pokračovat i v příštím roce.

I tohle rozhodnutí výrazně ovlivní stávající situace, kdy se minimálně do prázdnin žádné závody nepojedou, a tudíž i Valentino musí své rozhodnutí odložit. Jak ale nyní řekl manažer továrního týmu Yamahy pan Massimo Meregalli, Rossimu pro rozhodnutí stačí odjet dvě až tři Grand Prix.

 

„Myslím si, že pro jezdce jeho kalibru nepotřebuje mnoho závodů na to, aby se rozhodl, zda chce pokračovat. Můj názor je takový, že když odjede dvě nebo tři Grand Prix, bude mít o své budoucnosti jasno. Vale je velmi inteligentní osoba a umí se velmi rychle rozhodovat. Já osobně jsem přesvědčen o tom, že Yamaha pro něj udělá maximum, aby měl co nejlepší materiál. On musí udělat to samé, aby potenciál tohoto materiálu využil. To už ale v minulosti několikrát předvedl, takže by s tím neměl mít problém,“ řekl Massimo Meregalli.

 


zdroj: bikeracing.cz, foto: yamaha-racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno