Bývalý australský závodník Mick Doohan prohlásil, že Marc Márquez je nyní na jiném levelu, než jeho hlavní rival v boji o titul Andrea Dovizioso.

V královské kubatuře MotoGP mají aktuálně nejvyšší šance na zisk mistrovského titulu Marc Márwuez a Andrea Dovizioso. K hodnocení této dvojice rivalů se pustil bývalý australský závodník Mick Doohan, jenž by si v tomto souboji dle svých slov vsadil spíše na Márqueze.

Marc nyní přijíždí ke Grand Prix Japonska s náskokem šestnácti mistrovských bodů na Doviziosa, do konce sezony se bude již rozdělovat jen 100 bodů. Jak Doohan prohlásil, pokud Marc neudělá nějakou zásadní chybu, je velmi pravděpodobné, že letos svůj mistrovský titul obhájí.

„Marc má šestnáct bodů náskoku, do konce sezony se bude rozdělovat již jen 100 bodů. Pokud Marc neudělá nějakou zásadní chybu, bude to mít Dovizioso těžké. Já osobně jsem ale toho názoru, že Marc je aktuálně silnější,nachází se na jiném levelu, než je nyní Dovi a Ducati. Marc se cítí silný, Honda je v dobré kondici a nebojí se bojovat. Dovi letos zajel dobré závody, má spoustu zkušeností, ale myslím si, že není na úplně stejné úrovni jako Marc. Uvidíme ale, třeba nás ještě všechny překvapí,“ řekl Mick Doohan.

zdroj: Bikeracing.cz/speedweek, foto: repsol

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno