Zlomená levá stehenní kost, to je diagnóza se kterou odlétá z Kataru jediný tovární pilot Suzuki – Alvaro Bautista

Do konce třetího volného tréninku zbývalo v královské třídě 15 minut, když se do vzduchu vznesla po highsideru modrá Suzuki továrního týmu Rizla. Nepříjemný pád s ještě nepříjemnějšími následky. Šestadvacetiletí ex-mistr světa stopětadvacítek Alvaro Bautista právě ukončil letošní sezonu dříve, něž začala.

Tenhle španělský chlápek to přitom neměl s přípravami na závodění v elitní třídě vůbec jednoduchý. Suzuki před sezonou jasně naznačila, že projekt MotoGP je nad její síly a chtěla dokonce skončit. Což ji ale nedovolila smlouva s promotérem šampionátu, a tak se muselo nějak pokračovat dál.

Alvaro Bautista

Přistoupilo se tedy ke kompromisu a v modrých barvách sponzora Rizla má nakonec poslední sezonu osmistovek absolvovat alespoň jedna motorka – a za jejími řidítky právě Alvaro Bautista: „Bude to těžká, ale myslím si, že docela zajímavá sezona. Budeme pracovat v co nejvyšší možné kvalitně, aby i tak byla Suzuki úspěšná. Rád bych se probojoval pravidelně do desítky mezi ostatní piloty z továrních týmů. Chceme ukázat, že GSV-R je konkurence schopná“

Alvara ale pronásledovaly i zdravotní potíže a když se potom vydal na první testy v Malajsii, dokonce musel závěrečné jízdy skrečovat. Přesto se tak nějak stále pohyboval výsledkově okolo desítky a v Kataru to oproti nejlepším byla cca vteřinová ztráta.

Bautista

Až do zmíněného pátečního tréninku. Z něj byl už odvezen přímo do mobilní kliniky, do místní nemoce k první opraci a nyní jej čeká cesta domů do Španělska k dalšímu vyšetření. Zlomenina stehenní kosti, to je zranění, které se bohužel nedá do několika dní „rozdýchat“. Proto se dá očekávat delší absence – a pro tohoto jezdce je sezona 2011 asi ztracena.

John HopkinsHned v Kataru se tedy začíná hovořit o pozici náhradníka. Přímo v místě byl ještě před několika dny přítomen John Hopkins, který zde natáčel se Suzuki reklamu.
Bohužel ale z místa odletěl, takže tato možnost byla zmařena. Další závod se jede za dva týdny v Jerezu a je tedy otázkou, kdo tam usedne za modrá řidítka? Hopper má ale platnou smlouvu v britském mistrovství a z ní se bude asi jen těžko vyvazovat.

 

Za redakci MH přejeme Alvaro Bautistovi brzké uzdravení. A Suzuki nějakého šikovného náhradníka. V Kataru totiž tím pádem nastoupí na rošt pouze 16 strojů – a to už je skutečně málo, nezdá se vám? 🙁

 

+ jedna obrazová historická od stejného jezdce z roku 2009. Tady se ale nakonec nic vážného naštěstí nestalo:

Foto: Suzuki

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno