Komise pro Grand Prix schválila specifikace paliva pro Grand Prix 2024 a upravila výjimky z věkového limitu pro třídu Moto3.

Komise pro Grand Prix ve složení pánů. Carmelo Ezpeleta (Dorna, předseda), Paul Duparc (FIM), Hervé Poncharal (IRTA) a Biense Bierma (MSMA), za přítomnosti Mikea Webba (IRTA, tajemník zasedání), Carlose Ezpelety (Dorna), Corrada Cecchinelliho (ředitel technologie), Jorgeho Viegase (prezident FIM) a Dominiqua Hebrarda (technický manažer FIM CTI), na elektronickém zasedání v prosinci 2023 schválila následující.

 

Specifikace paliva, všechny třídy
s platností od sezóny 2024

*Předpisy pro rok 2024 vyžadují používání paliv minimálně 40% nefosilního původu, od roku 2027 se zvýší na 100% nefosilního původu.

*Podrobná specifikace paliva a testovací parametry pro rok 2024 byly nyní odsouhlaseny FIM, IRTA, Dorna, oficiálními testovacími laboratořemi a MSMA, včetně příspěvků od dodavatelů paliva.

*Podrobné specifikace a testovací parametry budou zahrnuty do předpisů.

 

 

 

Věkové limity Moto3™
s platností od sezóny 2024

*Zvýšení minimálního věku zavedené v posledních sezónách přerušilo očekávanou trajektorii některých mladých jezdců, kteří začali svou kariéru před zvýšením věkových limitů, a někteří z nich tak nemohli postoupit do tříd Grand Prix v předpokládaném termínu.

*Stávající výjimky budou proto rozšířeny tak, aby umožnily třem nejlepším jezdcům v celkovém pořadí mistrovství světa FIM JuniorGP™ i Red Bull MotoGP Rookies Cupu startovat v mistrovství světa Moto3™ od okamžiku, kdy budou mít matematicky zaručené umístění v první trojce v JuniorGP™ nebo Rookies, i když nedosáhnou minimálního věku 18 let. Platí však absolutní minimální věk 17 let.

Ve třídě Moto2™ platí pro vítěze mistrovství Evropy FIM Moto2™ výjimka pro účast v mistrovství světa Moto2™ v roce 2024, a to i v případě, že nedosáhnou minimálního věku 18 let. Platí však absolutní minimální věk 17 let.

V roce 2022 byla udělena výjimka také jezdcům, kteří se zúčastnili předchozí sezóny mistrovství světa Moto3™ nebo Moto2™ ve věku 16 nebo 17 let, což jim umožňuje pokračovat v soutěži i v následující sezóně. Tato možnost byla rozšířena i na jezdce, kteří v těchto třídách závodili v roce 2023 a kteří mohou pokračovat v soutěži i v roce 2024.

 

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: motogp.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno