Aleix Espargaró přiznává, že nová MotoGP Aprilia RS-GP je výrazně fyzicky náročnější na ovládání, v ostatních oblastech ale vidí posun.

Španělský závodník Aleix Espargaró s v jednom z rozhovorů vrátil k uplynulým testům na katarského kruhu Losail, což byla i pro něj poslední příprava před startem letošní sezony šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů.

Dle jeho slov odvedla továrna v průběhu zimní přestávky velmi dobrou práci, zároveň ale dodává, že je třeba ještě řadu věcí doladit. Mezi to patří například i vyvážení motocyklu, protože při testech v Kataru byl dle slov Espargara motocykl opravdu velmi náročný na ovládání.

„Po testech jsem byl opravdu vyčerpaný. Letošní motorka je opravdu fyzicky hodně náročná na ovládání. V rychlých zatáčkách bylo opravdu znát, že je těžší měnit směr. Pracujeme ale na tom, abychom dosáhli správného vyvážení. Zároveň budu muset dále trénovat, abych za řídítky tohoto motocyklu vydržel celý závod. Co se týče jezdecké pozice a pocitu z chování motorky, zde jsme se výrazně posunuli kupředu,“ řekl Aleix Espargaró.

 

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: Aprilia.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno