O pořádání závodů Grand Prix se uchází řada zemí, které jsou dle slov ředitele promotérské společnosti Dorna zatím pouze na čekací listině.

 

V letošním roce se kalendář závodů šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů rozrůstá o Grand Prix Thajska, což rovněž způsobí rozšíření sezony z původních osmnácti na devatenáct závodních víkendů. Jak ale Dorna již delší dobu prohlašuje, aktuálně je nejvyšší možné maximum 20 závodních víkendů v jedné sezoně.

 

K tomu nyní ředitel promotérské společnosti prozradil, že je k dispozici něco jako „čekací listina“, kdy se o zařazení do kalendáře závodů Mistrovství světa uchází hned řada zemí. Mezi nimi jsou například Brazílie, Mexiko, Indonésie, Čína, Indie nebo Kazachstán.

 

„Ano, máme zde něco, jako čekací listinu. Je tam řada zemí, která by měla zájem pořádat závody MS motocyklů. Devatenáct až dvacet závodních víkendů je možné zrealizovat, ale myslím si, že přes tohle číslo bychom se neměli přehoupnout. To znamená, že nové závody budeme moci organizovat ve chvíli, kdy vyprší staré smlouvy. Je také pravdou, že asi nebude dlouhodobě udržitelné, abychom jeli čtyři závody ve Španělsku, jinak bychom museli mít 25 Grand Prix v sezoně. Zatím s těmito závody na území Španělska nikdo problém nemá a všichni jsou jak mediálně, tak i hospodářsky a sportovně spokojeni,“ řekl Carmelo Ezpeleta.

 

 

zdroj: bikeracing.cz / foto: yamaha.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno