Manažer továrního týmu Yamaha MotoGP Factory věří, že se Maverick Viňales zlepší a podaří  se mu v letošní sezoně s novou motorkou pozvednout jeho výkony.

V loňské sezoně MotoGP se španělský závodník Maverick Viňales na továrním motocyklu Yamaha v řadě závodů trápil a zůstával výsledkově za očekáváními. Jak nyní v jednom z rozhovorů prozradil týmový šéf Massimo Meregalli, věří, že se Maverick v letošním roce zlepší.

Za hlavní příčinu loňským nezdarům Meregalli dává skutečnost, že motocykl nebylo snadné napasovat na rozdílné podmínky, a i samotný Viňales tak často míval problém s adaptací.

„Maverick potřebuje motorku, která se snadno napasuje na rozdílné podmínky. To byla v loňském roce oblast, na kterou jsme se soustředili nejvíce. Chyběl nám grip a občas bylo opravdu velmi těžké motorku přizpůsobit potřebám daného okruhu. Nyní velmi tvrdě pracujeme na tom, abychom měli letos lépe vyváženou motorku. Snažíme se odstranit slabiny loňské tovární motorky a využít silné stránky loňské motorky Franca Morbidelliho,“ řekl Massimo Meregalli.

 

 

 

 


zdroj: bikeracing.cz, foto:yamaha.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno