Není lepší způsob, jak děti uvést do světa motocyklů, než Honda CRF50F. Tento stroj kompaktních rozměrů je vybaven zábavným

Avšak spolehlivým vzduchem chlazeným čtyřtaktním motorem o objemu 49 cm3 s automatickou spojkou, zatímco jeho 10palcová kola a nízké sedlo poskytují mladým jezdcům potřebnou jistotu při jejich startu na cestě do života plného motocyklových vzpomínek. Pro rok 2023 tento model získal novou grafiku, která jej neomylně řadí k větším modelům CRF250R a CRF450R.

 

 

 

Podvozek

  • Ocelový rám a vyztužené kyvné rameno
  • Inverzní teleskopická přední vidlice
  • Kola s drátěným výpletem o rozměru 10 x 2,5 pro skvělou manévrovatelnost a kvalitu jízdy
  • Kapotáž ve stylu modelu CRF450R
  • Nízko položené sedlo ve výšce 548 mm

 

Díky uspořádání navrženému pro děti a nízko položenému sedlu se začínající jezdci nemusí CRF50F obávat.  Ocelový rám a vyztužené kyvné rameno nabízejí vynikající rovnováhu pevnosti a ovladatelnosti. Inverzní teleskopická vidlice se zdvihem 9,4 cm dodává mladému jezdci jistotu, v čemž jí sekunduje i centrální zadní tlumič. Výsledkem je zábavná a předvídatelná ovladatelnost. Úrovně odpružení a tlumení byly navrženy s důrazem na optimální komfort a pohlcování rázů.

Kola o rozměru 10 x 2,5 palce s náboji z hliníkové slitiny jsou vypletena 28 dráty a jsou obuta do širokých terénních pneumatik, jež zajišťují vynikající manévrovatelnost a hladkou jízdu.

Bubnové brzdy na předním i zadním kole zajišťují dostatek brzdného výkonu.

CRF50F se hrdě hlásí ke svému rodokmenu. S kapotáží inspirovanou modelem CRF450R, úzkým (11 cm) a nízko položeným (548 mm) sedlem a se štíhlou palivovou nádrží tento motocykl nabízí vynikající komfort a mobilitu širokému spektru mladých jezdců.

Motokrosová řídítka jsou uprostřed opatřena měkkým ochranným prvkem a kvalitními rukojeťmi, které zlepšují kontrolu nad strojem. Sklopné vroubkované stupačky nabízejí bezpečnou oporu i v blátivém terénu, plastové blatníky jsou pevné a odolné.

Pro rok 2023 je model CRF50R dostupný v charakteristickém červeném provedení s výraznou grafikou, která odkazuje na rodokmen terénních strojů Honda.

 

 

Motor

  • Zábavný a praktický motor o objemu 49 cm3
  • 11pístový karburátor pro skvělou odezvu a reakci na plyn
  • Nastavitelný omezovač plynu
  • Automatické napínání vačkového řetězu
  • Hladká 3stupňová převodovka

 

Pro nováčky v motocyklovém světě je hlavní prioritou zábava, zatímco rodiče obvykle kladou důraz na spolehlivost a snadné použití. Model CRF50F vyniká v obou směrech.

Čtyřtaktní SOHC motor o objemu 49 cm3 u CRF50F nabízí hladký a snadno využitelný výkon. Vrtání a zdvih jsou nastaveny na 39 x 41,4 mm, zatímco kompresní poměr 10 : 1 je zárukou dobrých výkonů a snadného startování pomocí nožní páky.  11mm pístový karburátor poskytuje jezdci výbornou odezvu a reakci na plyn v celém rozmezí otáček, zatímco nízká spotřeba paliva je zárukou více zábavy na každou nádrž.

Nastavitelný omezovač plynu přispívá k vyšší bezpečnosti jízdy a uzavřený systém odvětrávání klikové skříně chrání motorový olej před kontaminací.

CD zapalování je bezúdržbové a motor je pro maximální odolnost vybaven automatickým napínáním vačkového řetězu. Stálý převod je zajištěn odolným 420cm řetězem, který je spolehlivý a nenáročný na údržbu. Vzduchový filtr je snadno přístupný a omyvatelný.

CRF50F nabízí hladké řazení třístupňové převodovky a jednoduše ovladatelnou automatickou spojku. Ke klidné mysli přispívá také zapalování s klíčem a tichý a efektivní výfuk.

 

Technické parametry

MOTOR
TypVzduchem chlazený, dvouventilový, čtyřtaktní jednoválec SOHC
Zdvihový objem49 cm3
Vrtání x zdvih39,0 x 41,4 mm
Kompresní poměr10,0 : 1
PALIVOVÝ SYSTÉM
Karburace11pístový karburátor
Objem palivové nádrže3,8 l (včetně rezervy)
ELEKTRICKÁ SOUSTAVA
StartováníStartovací páka
HNACÍ ÚSTROJÍ
Typ spojkyAutomatická
Typ převodovkyManuální, 3stupňová
Stálý převodŘetěz
RÁM
TypOcelový
PODVOZEK
Rozměry (D x Š x V)1 298 x 581 x 775 mm
Rozvor kol912 mm
Záklon rejdového čepu25°
Závlek32 mm
Výška sedla548 mm
Světlá výška152 mm
Pohotovostní hmotnost50,34 kg
ZAVĚŠENÍ KOL
Typ vpředuInverzní teleskopická vidlice Zdvih 9,4 cm
Typ vzaduJeden tlumič Zdvih 6,9 cm
KOLA
Typ vpředuHliníková s drátěným výpletem
Typ vzaduHliníková s drátěným výpletem
Pneumatika vpředu2,5 x 10
Pneumatika vzadu2,5 x 10
BRZDY
VpředuBubnová
VzaduBubnová

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno