Toprak Razgatlioglu a BMW M 1000 RR zahájili masivní testovací přípravu na WorldSBK 2024, BMW Motorrad k splnění cílů podstupuje obrovské změny i ve své struktuře.

V rámci závazku BMW WorldSBK 2024 došlo ke strukturálním a provozním změnám. Na první pohled se zdá, že ačkoli tým Bonovo Action BMW Jurgena Rodera a Michaela Galinského byl již úzce spjat s továrním týmem, nyní se stane plným druhým továrním týmem, který dostane nový materiál ve stejnou dobu jako tým vedený Shaunem Muirem a stejnou podporu.

V rámci týmů již došlo k personální změně, když Scott Redding přechází do týmu Bonovo a bere s sebou inženýra elektronika Niklase Winklera. U Topraku bude na pozici šéfa posádky Phil Marron, který s Turkem odešel už při svém původním příchodu k Yamaze.

Co se týče širšího personálního obsazení, Marc Bongers zůstává ředitelem BMW Motorrad Motorsport, ačkoli přímo pod ním vznikají funkce technického ředitele a šéfa zákaznických závodů. Technickým ředitelem bude Christian Gonschor, zatímco Uwe Geyer je šéfem zákaznického závodění a zároveň šéfem marketingu.

 

 

Pokud jde o vývoj, vznikne také nový testovací tým, přičemž se očekává, kdo bude jeho součástí. Stejně tak se rozšiřuje vývojové zázemí v Mnichově i v Berlíně, přičemž se posiluje spolupráce mezi BMW Motorrad Motorsport a výrobním vývojem M 1000 RR, neboť BMW Motorrad Motorsport sídlí ve stejných prostorách jako výrobní vývoj závodního motocyklu.

Pod Gonschorovým vedením byly vytvořeny specializované oddělení pro testovací tým, podvozek, motor, elektroniku a aerodynamiku. Tyto oddělení sídlí především v Mnichově, kde mají k dispozici specifické dílny, testovací a vývojové motocykly, zkušební stolice a aerodynamické tunely, což zajišťuje optimální podmínky pro vývoj a testování BMW M 1000 RR a nových závodních komponent. Vývoj motorů probíhá v závodě BMW Motorrad v Berlíně.

 

AKTUALIZACE:

Francouz Sylvain Guintoli a Brit Bradley Smith se budou jako tovární jezdci BMW Motorrad Motorsport významně podílet na vývojových pracích v novém testovacím týmu. Oba piloti mají rozsáhlé zkušenosti z vrcholných motocyklových závodů u různých výrobců. Pro Guintoliho jsou plánované také starty ve vytrvalostním mistrovství světa FIM EWC. Oba jezdci nyní jako jezdci nově vytvořeného testovacího týmu přinesou své rozsáhlé zkušenosti do vývoje a testování BMW M 1000 RR.

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: bmw.motorrad

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno