Továrna Ducati WSBK podala oficiální protest proti rozhodnutí o trestu pro Jonathana Reu, podle Ducati byl trest příliš mírný.

Komise stewardů FIM WorldSBK klasifikovala kolizi, kterou způsobil Jonathan Rea, jako závodní nehodu a udělila mu penalizaci dlouhého kola. Pátým místem si tovární jezdec Kawasaki připsal jedenáct mistrovských bodů.

Zatímco Alvaro Bautista poté, co byl při incidentu sražen, odešel s prázdnou. Lidé od továrního týmu Ducati se proto domnívají, že trest byl nepřiměřený. Jak informoval server speedweek.com, Ducati podala ve stanovené lhůtě protest k odvolacímu soudu FIM v Miese u Ženevy. Tým Aruba.it Ducati se domnívá, že manévr byl úmyslný a že trest nebyl dostatečný.

 

 

„Myslíme si, že manévr Jonathana Rea byl úmyslný,“ říká na stránkách speedweek.com manažer Ducati Zambenedetti. Nebyl to dobrý příklad a neodpovídá to duchu tohoto šampionátu. Musíme mladým jezdcům vyslat jasný signál, aby byli v závodech spravedlivější a méně agresivní. Možná, že sankce, kterou stewardi uložili, není pro tento manévr spravedlivá. Jezdec získal body do šampionátu, přestože jednoho z našich jezdců vyřadil velmi nebezpečným manévrem. To je něco, co od šestinásobného mistra světa nečekám.“

Bylo by lepší, kdyby lépe pracovali a dali jezdci lepší motorku, aby nemusel dělat takové manévry!  To, co očekáváme, je v souladu s tím, co FIM očekává již tři roky. To, co se stalo, neodpovídá našemu způsobu uvažování o tomto sportu. Závody mohou být samozřejmě nebezpečné, ale musí být spravedlivé. O těchto událostech by se mělo rozhodnout během závodního víkendu. Pokud to není možné, musíte se na to okamžitě znovu podívat a přijmout další opatření.“

 

 

 


zdroj TZ: www.bikeracing.cz foto: ducati racing

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno