Poslední dobou z italského Varese nepřicházely moc dobré zprávy. Německý partner přivřel kohoutky, peníze netekly, výrobní linky několik dlouhých týdnů stály. Ovšem zdá se, že se blýská na lepší časy. MV Agusta vydala tiskovou zprávu, o které informuje o kapitálové změně. Byla založena nová společnost MV Agusta Holding, která bude řídit 100% společnosti MV Agusta Motor SpA.

MV Agusta Holding odkoupila 25% akcií od Mercedesu AMG. Hlavním akcionářem holdingu bude investiční společnost Giovanni Castiglioni, prezident společnosti tak i nadále zůstane u kormidla. Zbytek akcií pak vlastní investiční fond ComStar Invest. Ten je součástí skupiny Black Ocean Group patřící ruskému ropnému magnátovi Timurovi Sardarovi.

Giovanni Castiglioni, prezident společnosti MV Agusta, uvedl: “Transakce s ComSar Invest, získání akcií dříve držených společností Mercedes AMG a navýšení kapitálu představuje důležitý milník pro náš plán, jehož hlavním cílem je posílení hlavního podnikání společnosti MV Agusta: výroba vysoce výkonných motocyklů. V posledních 12 měsících provedená opatření přinesla MV Agustu zpět do kladných čísel, což umožňuje dokončit restrukturalizační plán, důsledně podporovat vývoj produktů a růst našich klíčových trhů.”

Timur Sardarov, hlavní akcionář společnosti ComSar Invest: “MV Agusta je pro nás nejvýraznější značkou v oboru, společnost, která za posledních 5 let investovala silně do vývoje nových produktů a vytváří tak rozsáhlou, záviděníhodnou řadu motocyklů. Naše přítomnost má za cíl prostřednictvím našich klíčových kompetencí a dovedností podporovat a posílit MV Agustu. V následujících letech budeme posilovat pozici nadprůměrného výrobce motocyklů. Zaměříme naše financování na posílení prodejní sítě a služeb MV Agusta. Naše znalosti v oblasti technologií, webu a marketingu pomůžou rozšířit nové trhy a rozšířit zákaznickou základnu MV Agusty.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno