Loni na podzim jsme byli v Týnci nad Sázavou projet aktuální flotilu Jawa a hodně jsme si chválili hlavně model 350 OHC Sport (jízdní test najdeš v MH 1–2/2023).

Ten nás oslovil ze všech nejvíc svou nekomplikovaností a hravostí. Nebudeme si však nic nalhávat, čtyřtaktní třipade splňující normu Euro 5, ten výkon a síla tam prostě trochu chyběly. Nyní se ale objevilo řešení.

Týnečtí představili nový model Jawa 650 OHC. Ve své podstatě jde o stejnou motorku, jen s motorem s větším objemem a větší potencí. Novinka bude mít zhruba 40 koní a milovníkům klasiky se bude jistě líbit to, že zachovává ideu chlazení vzduchem.

Při čelním pohledu tedy nehyzdí motorku žádný radiátor, je tu jen malý olejový chladič pod hlavou řízení.

Jawa bude tyhle motorky nabízet zhruba od podzimu 2023 a opět ve dvou provedeních, tedy jako 650 OHC coby reminiscenci na model 634 (známou „Konopnici“.

 

 

K dispozici bude i model Jawa 650 OHC Sport, který bude mít kulatější tvary, lehce nadzvednutý výfuky a rovnější řídítka s nezbytnou hrazdičkou.

Zaváděcí ceny by se měly pohybovat na úrovni 140 tisíc. To není špatné, jako motorku pro potěšení si ji takhle může užít už každý.

Jen pro případné zájemce předesíláme, že se ani tentokrát nejedná o stroj české výroby, nýbrž o projekt znovu využívající platformu čínských Shineray, tedy stejně jako u již zmíněné třistapadesátky.

 

 


Více již brzy na www.jawa.eu

zdroj foto:  JAWA – Jiří Kraft

6 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno