Vývojový koncept uplatňovaný od počátku projektu CL500 byl nazván „Vyjádřete sami sebe“. Vzhledem k zaměření na mladou populaci, pro kterou je důležitý styl.

Byl tento model navržen tak, aby přesně zapadl do životního stylu svého majitele, a aby zvládl každodenní dojíždění do práce, dlouhé víkendové vyjížďky, ale dokonce i lehký terén –⁠ a aby při tom upoutal pozornost.

Přesně jak by tomu mělo u stroje pro mladší jezdce být, lze jej samozřejmě také velmi snadno přizpůsobit individuálnímu vkusu. Pro tento účel je připravena řada originálního příslušenství Honda, které zvýší jeho osobitost, praktičnost a styl.

V případě řadového dvouválcového motoru se zdvihovým objemem 471 cm3 se jedná o oblíbený agregát značky Honda určený pro držitele řidičského oprávnění kategorie A2, který disponuje výkonem 34,3 kW a točivým momentem dosahujícím příjemných 43,4 Nm.

Pro použití v modelu CL byl tento motor vybaven unikátním nastavením elektronické řídicí jednotky a krátký koncový převod je zárukou dynamické akcelerace v městském provozu nejen při rozjezdech, ale i při jízdě na libovolný rychlostní stupeň. Šestistupňová převodovka je vybavena pomocnou třecí spojkou.

Zcela nový mřížový hlavní rám z ocelových trubek není jen stylistickým prvkem, ale také základem snadné ovladatelnosti. Odpružení s dlouhým zdvihem je tvořeno 41mm teleskopickou vidlicí a nastavitelným zadním tlumičem, zatímco kola o rozměrech 19 palců vpředu a 17 palců vzadu jsou obuta do špalíkových pneumatik. Obě brzdy jsou vybaveny modulací ABS, která byla speciálně vyvážena s ohledem na vynikající výkon na různých površích, včetně lehkého terénu.

Veškeré osvětlení je tvořeno LED diodami, přístrojový panel obsahuje kompaktní inverzní LCD displej a zadní ukazatele směru jsou vybaveny technologií výstražných světel pro nouzové brzdění (Emergency Stop Signal – ESS), která při nenadálém prudkém brzdění začnou blikat.

Model CL500 pro rok 2023 bude dostupný v následujících barevných provedeních:

 

*Oranžová Candy Energy Orange
*Zelená metalíza Mat Laurel Green Metallic
*Modrá Candy Caribbean Blue Sea
*Matná černá metalíza Matt Gunpowder Black Metallic,

 

 

 

Vzhled a výbava

 • Jednoduchý a syrový vzhled, stejně jako u původního modelu CL
 • Díky sedlu ve výšce 790 mm jezdec snadno dosáhne na zem a má dostatek prostoru pro nohy
 • Přístrojový panel s inverzním LCD displejem a držák přilby pod sedlem
 • Kompletní LED osvětlení a zadní ukazatele směru s technologií výstražných světel pro nouzové brzdění (ESS)

 

 

Podvozek

 • Lichoběžníkový rám z ocelových trubek
 • 41mm teleskopická vidlice a dva zadní tlumiče s nastavitelným předpětím pružin
 • Dvoupístový přední brzdový třmen a 310mm plovoucí kotouč
 • Systém ABS vyvážený pro jízdu v lehkém terénu
 • Kombinace 19palcového kola vpředu a 17palcového kola vzadu

 

 

 

Motor

 • Řadový kapalinou chlazený dvouválec o objemu 471 cm3 vhodný pro držitele řidičského oprávnění A2
 • Unikátní nastavení systému vstřikování paliva PGM-FI a kratší koncový převod
 • Pomocná/třecí spojka pro kontrolu nad zadním kolem
 • Ikonický vzhůru mířící tlumič výfuku se dvěma koncovkami

 

8ventilový kapalinou chlazený řadový dvouválcový motor Hondy CL500 o objemu 471 cm3 se vyznačuje hladkým chodem, snadným ovládáním a atraktivními vlastnostmi. Tento mimořádně oblíbený a odolný agregát si svou pověst získal v modelech řady Honda CB(R)500 a v CMX500 Rebel. U CL500 byly revidovány mapy systému elektronického vstřikování paliva PGM-FI a nové je také uspořádání sacích a výfukových kanálů, které přispívají k dynamickému točivému momentu 43,4 Nm při 6 250 ot./min. a maximálnímu výkonu 34,3 kW při 8 500 ot./min. Pro svižnější akceleraci bez ohledu na zařazený převodový stupeň je použito zadní ozubené kolo s 41 zuby, zatímco u modelu Rebel je zubů pouze 40.

Jedná se o pohonnou jednotku, která dosahuje skvělé rovnováhy mezi fyzickými rozměry a pružným výkonem a ochotně poskytuje točivý moment ve středních otáčkách i při nejvyšším výkonu, což z ní dělá jeden z nejoblíbenějších motorů značky Honda. Vrtání a zdvih jsou 67 x 66,8 mm a kompresní poměr dosahuje hodnoty 10,7:1. Hlava válců používá vahadla, která jsou lehká díky nastavení vůle ventilů pomocí podložek. Proto není u ventilů nutné použít tak silné pružiny, což se odráží v nižším tření.

Tichý rozvodový řetěz (SV Chain) má povrch kolíků potažený vanadem, což snižuje tření a zvyšuje ochranu proti prachu. Tření je dále sníženo přidáním kroužků na spodní části pláště pístu (úprava, která zvyšuje plochu povrchu a vytváří mezery, v nichž může proudit olej pro zajištění lepšího mazání).

Zalomení klikového hřídele jsou vzájemně pootočena o 180° a hlavní vyvažovací hřídel je umístěn za válci blízko těžiště motocyklu. Převody setrvačníku používají sestavu 2 ozubených kol, která jsou vyztužena proti sobě prostřednictvím síly pružin k vyrovnání vůlí a současně tím slouží i ke snížení mechanického hluku. Protizávaží klikového hřídele je speciálně tvarované a jeho nízká hmotnost umožňuje volné otáčení motoru se sníženou setrvačností. Průměr sacích ventilů je 26,0 mm, výfukové ventily mají průměr 21,5 mm.

Kliková skříň je tvořena odstředivě litými tenkostěnnými prvky. Jejich vnitřní konstrukce klade důraz na snížení ztrát čerpáním, které mohou u zapalování s posunem 180° nastat. Hluboká olejová vana pojme 3,2 l.

Šestistupňová převodovka s hladkým chodem je navržena tak, aby umožňovala snadné řazení, a to zejména ve městě. Pomocná/třecí spojka přispívá k lepší kontrole nad chováním zadního kola, usnadňuje ovládání páčky a snižuje únavu jezdce.

Ikonický tlumič výfuku ve stylu CL se dvěma koncovkami je zahnutý směrem nahoru a je napojen na svody s uspořádáním 2-1. Zvuk stroje byl v porovnání s modelem Rebel vyladěn s důrazem na nižší frekvence, a to při zachování podobného pulzujícího pocitu.

 

 

Příslušenství

 

Paket ADVENTURE

Chrániče rukojetí, vysoký přední blatník, kryt zadních tlumičů a rallye stupačky.

 

Paket TRAVEL

Textilní taška na sedlo, vyhřívané rukojeti, 12V nabíjecí zásuvka, nastavitelná brzdová páčka a ochranné nálepky na nádrž.

 

Paket STYLE

Kryt světlometu, proužek na kryt světlometu  , polepy kol, zadní boční kryt, proužek na zadní boční kryt  a zvýšené sedlo.

 

 

Technické parametry

 

MOTOR
Typ motoruKapalinou chlazený, čtyřtaktní čtyřventilový dvouválec DOHC
Zdvihový objem471 cm3
Vrtání x zdvih (mm)67 x 66,8
Kompresní poměr10,7 : 1
Maximální výkon34,3 kW při 8 500 ot./min.
Max. točivý moment43,4 Nm při 6 250 ot./min.
Úroveň hluku (dB)Bude potvrzeno
Olejová náplň3,2 l
StartováníElektrické
PALIVOVÝ SYSTÉM
KarburaceElektronické vstřikování paliva PGM-FI
Objem palivové nádrže12 l
Emise CO2 (WMTC)84 g/km
Spotřeba paliva27,7 km/l
ELEKTRICKÁ SOUSTAVA
Kapacita baterie12 V, 7 Ah
HNACÍ ÚSTROJÍ
Typ spojkyMokrá lamelová, pomocná třecí spojka
Typ převodovky6stupňová manuální převodovka
Stálý převodŘetěz
RÁM
Typ rámuOcelový, kosočtvercové profily
PODVOZEK
Rozměry (D x Š x V)2 175 mm x 831 mm x 1 135 mm
Rozvor kol1 485 mm
Záklon rejdového čepu27°
Závlek108 mm
Výška sedla790 mm
Světlá výška155 mm
Pohotovostní hmotnost192 kg
Poloměr otáčení2,6 m
ZAVĚŠENÍ KOL
Přední vidliceTeleskopická 41mm vidlice, zdvih 150 mm
Zavěšení zadního kolaDva tlumiče s kyvným ramenem ze 45mm kulatých trubek, nastavení předpětí v 5 stupních
KOLA
Přední koloLité, hliníkové
Zadní koloLité, hliníkové
Pneumatika vpředu110/80R19M/C 59H
Pneumatika vzadu150/70R17M/C 69H
BRZDY
Typ ABS2kanálový
Brzdy vpředuJeden 310mm plovoucí kotouč, dvoupístový třmen
Brzdy vzaduJeden 240mm kotouč, jednopístový třmen
PŘÍSTROJE A ELEKTRONIKA
Přístrojový panelLCD panel s ukazatelem rychlosti, dvěma denními počítadly, ukazatelem množství paliva a spotřeby, hodinami, ukazatelem zařazeného rychlostního stupně a indikátorem přeřazení na vyšší rychlostní stupeň
SvětlometLED
Zadní světloLED
12V zásuvkaVolitelná výbava
Zabezpečovací systémHISS
Další funkceESS

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno