První oficiální testování v šampionátu WSBK má za sebou Oliver König. Český jezdec si v Barceloně poprvé vyzkoušel stroj ze španělského týmu ORELAC Racing, se kterým absolvuje celý prestižní seriál.

Ve dvou dnech najezdil přes sto kol. A pocity na litrové kawasaki? „Byl to mazec, poprvé jsem jel rychlostí přes 315 km/h. Nejvíce mě překvapilo, jak motorka jede smykem. Z většiny zatáček vyjíždím driftem, a to je pro mě něco úplně nového. Hodně mě to baví,“ prohlásil König, který v součtu obou dní ztratil na nejrychlejšího Topraka Razgatlioglua 3,6 vteřiny.

Několik týdnů se Oliver König připravuje na sezonu ve Španělsku. V nich absolvoval jízdy na litrových motorkách na různých okruzích, aby si zvykl na zcela jinou rychlost. Vždyť český jezdec se v minulém roce účastnil nejslabšího šampionátu Supersport 300.

 

 

Od 8. dubna se však stane závodníkem královské kubatury superbiků. A tak český talent patřičně maká. V pátek a v sobotu na něj čekaly první oficiální testy.Byl to velký krok, postupně si na všechno zvykám. Jednalo se o mé první dny na ostrém letošním superbiku a nevedli jsme si vůbec špatně,“ tvrdil König, který v konkurenci 33 závodníků v součtu nejlepší časů na kolo skončil jako sedmadvacátý.

Na srovnání s konkurencí je ještě brzy, počkejme si na první závody. Oliver se teď hlavně učí, zkouší spoustu věcí a hledá se optimální nastavení. Španělský tým rovněž zajeté časy nějak nehodnotí, během víkendu nedostal ani kvalifikační pneumatiky,“ vysvětlil Miloš Čihák, manažer talentovaného českého jezdce.

 

 

Svého nejlepšího času v Barceloně dosáhl König hned v prvním dni, kdy zajel 1:44.226. V sobotu své maximum už neposunul. „Počasí nám moc nepřálo ve druhém dni, začalo pršet po dvou hodinách. Přitom jsem se cítil lépe. Zlepšení celkového času nenastalo, což mě mrzí. Věřím, že kdybychom tam dali měkčí pneumatiky, tak jsme konkurenci blíže. Cíle byly ale určitě jiné – soustředili  jsme se na nastavení motorky s více ojetými pneumatikami,“ dodal König.

Sezona šampionátu superbiků odstartuje 8. dubna ve španělském Aragonu. König se stane prvním motocyklovým jezdcem historie, který přestoupil z nejslabší kubatury do té nejsilnější v rámci MS superbiků. A to pod týmem ORELAC Racing, který si ho cíleně vybral na celou sezonu. „Zatím všechno probíhá naprosto profesionálně, na testování Oliver postupně zrychloval, což je skvělé. Když jsem prošel kolem boxem ORELACU, tak se všichni usmívali. Přeji si, aby to takhle pokračovalo dál,“ dodal Miloš Čihák.

 

König po příletu z Barcelony bude týden v Praze, do Španělska pak odlétá v pátek. Před sezonou ho ještě čeká další testování.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno