Jsem zklamaný a naštvaný. Tak hodnotil předposlední závod sezony Světového poháru Superstock 1000 český motocyklový závodník Ondřej Ježek z týmu TripleM by Barni Racing Ducati. Ten na své Ducati Panigale R dojel ve španělském Jerezu osmý a v průběžném pořadí zůstal na čtvrtém místě

V sobotní kvalifikaci Ondra skončil čtvrtý a měl startovat z druhé řady. Jenže po penalizaci Russa se posunul do první řady. Toho dokonale využil a dostal se do čela. Jenže v boji o stupně vítězů ho nenechala malá přilnavost zadního kola. Kvůli slabému gripu musel český jezdec chodit brzo na brzdy a ještě více se trápil při výjezdech.
 
 
„Jsem zklamaný a naštvaný. Byla to bitva. Bohužel ne o stupně vítězů, jak jsme všichni chtěli, ale spíše o přežití. Kvůli penalizaci Russa jsem se na roštu posunul na třetí pozici. To jsem využil a po startu vedl. Bohužel grip zadního kola byl natolik špatný,že jsem nemohl chodit na brzdy pozdě a předjelo mě několik jezdců. Výjezdy, to byla ještě větší hrůza. V jednom kole pak do mě dokonce narazil Russo,“ popsal Ondra s tím, že kolize nezůstala bez následků.
 
 
„Tím nárazem mi Russo ohnul spojkovou páčku. Ke konci závodu jsem pak měl lepší kondici než skupina přede mnou. Dojel jsem ji zpátky, ale kvůli špatným výjezdům jsem je nebyl schopný předjet na brzdy. Zklamání je obrovské, protože veškerá dobrá a tvrdá práce posledních týdnů přišla vniveč,“ uzavřel hodnocení Ondra, který v průběžném pořadí Světového poháru Superstock 1000 drží nadále čtvrté místo za italským trojlístkem Savadori, Tamburini, De Rosa.
 
 
Z vítězství se v Jerezu radoval Roberto Tamburini na BMW před Raffaelem De Rosou s Ducati. Třetí dojel Lorenzo Savadori na Aprílii. Dalším a závěrečným podnikem sezony bude za 14 dní závod v Magny Cours.

Foto: TripleM by Barni Racing Ducati.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno