Na jihu Španělska v Jerezu konaly poslední závody sezóny Mistrovství světa superbiků. V kategorii Supersportů český jezdec Ondřej Vostatek opět útočil na umístění v nejlepší světové desítce.

 Sezónu ale nakonec zakončil bodovaným třináctým místem a ve druhém, výborně rozjetém závodě, ho zastavil pád.

 

 

 

 

Ondřej Vostatek
po závodech řekl:

*„Na závody v Jerezu jsem se hodně těšil. Je to moje velmi oblíbená trať a chtěl jsem si zde konečně sáhnout na tu top deset, což by bylo na závěr sezóny skvělé. Bohužel od počátku se všechno trochu komplikovalo. V Jerezu jsem dostal náhradního mechanika, což nebylo zrovna ideální.

*„Navíc v prvním tréninku panovaly na trati hodně špatné podmínky, takže bylo rozhodnuto, že se nepojede. Byl jsem hodně natěšený do druhého tréninku a cítil jsem se na motocyklu velmi dobře. Bohužel v prvním měřeném kole jsem vinou technické poruchy na chladiči, z kterého mi unikla voda na zadní pneumatiku, dostal highsider a havaroval. Naštěstí jsem zůstal nezraněný, ale vrátit se zpět do tréninku se už nepodařilo.

*„Byl jsem hodně naštvaný, protože jsme nezískali vůbec žádná data, abychom se mohli připravit do kvalifikace. Kvalifikace byla tedy velmi obtížná a skončil jsem až na 22. místě.“

*„V prvním závodě jsem dobře odstartoval a z 22. pozice jsem se posunul na místo sedmnácté. Pak jsem se postupně probojoval ve skupince až na místo třinácté a bojoval o dvanáctou pozici. Nakonec jsem byl v cíli těsně třináctý a vybojoval další světové body. “

„Dobrý start se mi povedl i ve druhém závodě, kde jsem se posunul rychle na místo třinácté. Top desítka byla na dosah a byla to pro mě velká motivace. Začal jsem se probojovávat dopředu, ale nebylo to vůbec jednoduché. Dojel jsem svého týmového kolegu Tulliho a viděl, že zpomaluje. Chtěl jsem ho co nejdříve předjet, abych neztratil kontakt se skupinou před ním. Když jsem se chystal na předjetí a byl těsně za ním, zavřel se mi předek a já skončil v kačírku.

*„Nemohl jsem pak už dál v závodě pokračovat kvůli spadlému řetězu. Je to velká škoda, protože jsem věřil, že by ta desítka tentokrát dopadla a byla by to pěkná tečka na závěr sezóny. Na druhou stranu jsem si vyzkoušel i limity motocyklu a i tyto zkušenosti se budou hodit do další sezóny, na kterou se už teď moc těším.“

„Na závěr bych chtěl moc poděkovat všem našim partnerům a sponzorům za podporu a vidíme se opět v Mistrovství světa 2024,“ dodal Ondra na závěr.

 

 

 


zdroj: www.ondrejvostatek.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno