Ondřej Vostatek vybojoval ve Valencii první pódium v mistrovství Španělska, kde 24. – 25. října 2021 pokračoval španělský šampionát ESBK.

V kategorii Supersport se výborně dařilo českému jezdci Ondrovi Vostatkovi, který přešel do českého týmu New2 Project, a se kterým se mu podařilo vybojovat první pódium.

Ondrovi se dařilo už ve volném tréninku, kdy se týmu podařilo nastavení motocyklu a Ondřej byl schopen zajet nejrychleji ze všech čtyřiceti jezdců ve startovním poli. Během dalších tréninků společně s týmem pracoval na vyladění motocyklu a páteční trénink zakončil devátým časem.

V kvalifikaci se Ondrovi podařilo ještě zrychlit a zajel svůj nejlepší osobní čas 1:36:7, který mu zajistil celkové 8. místo a start ze třetí řady.

 

 V prvním závodě Ondřej dobře odstartoval, ale chyboval v první zatáčce a pár pozic ztratil. Následně se mu během prvního kola podařilo probojovat na pátou pozici. Po té dojel zkušeného závodníka Miguela Ponse a bojoval s ním o čtvrtou pozici. V závěru závodu ale Ondrovi odešly pneumatiky a už nebyl schopen udržet tempo se svým soupeřem. Závod dokončil jako pátý a ve své kategorii na výborném 4. místě.

 Ve druhém nedělním závodě se Ondřej posunul na pátou pozici a startoval z druhé řady. Dobře odstartoval a držel se ve vedoucí skupince na pátém místě. Už v prvním kole ale došlo k pádu jezdce těsně před Ondrou. Ten se ještě stačil vyhnout, ale dalším jezdcům se to nepovedlo a došlo k hromadnému pádu a požáru motocyklu. Závod byl zastaven červenou vlajkou.

Následoval restart. Ondřej se hned po restartu posunul na třetí pozici a měl skvěle rozjetý závod. Jel ve skupince prvních tří jezdců, která se utrhla od ostatních, a měl možnost bojovat v této skupince o vítězství! Bohužel po dalším kole byl závod opět zastaven, kvůli olejové skvrně na trati, kde havarovali další jezdci. Následoval třetí rozjezd a závod byl zkrácen na šest kol.

Ve třetím startu Ondra opět dobře odstartoval a držel se ve skupince na čtvrtém místě. Po třech kolech se ale skupinka rozpadla a Ondřej jel sám. V závěru závodu se ještě snažil na Ondru dotáhnout jeden ze soupeřů, ale Ondřej si pozici pohlídal a do cíle dojel na čtvrtém místě a ve své kategorii se probojoval poprvé na třetí místo.

 

 

Ondřej Vostatek po závodech uvedl:

„Byl to skvělý víkend! Vše nám fungovalo a podařilo se nám najít hned na začátku nastavení, takže obrovské díky týmu za skvělou práci. Jsem rád, že jsem mohl přestoupit do českého týmu a s Míšou Búlikem, se kterým jsme kamarádi už od malička, jsme mohli pracovat po nějaké době zase společně. Závody jsem si moc užil a jsem rád, že se mi podařilo vybojovat první bednu“.

 „Ve druhém závodě jsem měl velké štěstí, že se mi podařilo vyhnout se střetu a cítil jsem se po restartu hodně silný. Trochu mě mrzí to druhé zastavení závodu, kdy jsem to měl výborně rozjetý a mohl bojovat o vítězství, ale doufám, že moje šance ještě přijde, takže už se moc těším do Jerezu a uvidíme“, dodal Ondřej Vostatek na závěr.

 


zdroj: TZ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno