Poslední červencový víkend se na mosteckém autodromu už podruhé uskuteční mistrovství světa superbiků.

Oproti loňskému premiérovému ročníku to letos bude už bez covidových omezení, a tak si všichni budou moct vychutnat závodní víkend skutečně naplno. Nabitý závodní víkend 29.–31. července v Mostě by si neměl nechat ujít žádný fanoušek rychlých motorek, protože se jedná o bezkonkurenčně největší a nejvýznamnější závody, které budou u nás tento rok k vidění.

Mezi hvězdami startovního pole, jako jsou Toprak Razgatlioglu, Álvaro Bautista, Jonathan Rea a další, se představí i čeští jezdci v čele s Oliverem Königem, který je v současnosti jediným stálým účastníkem královské třídy WorldSBK. Tomu se minulý rok na domácí trati podařilo zajet životní výkon, když ve třídě World SSP300 získal třetí příčku.

Mostečtí navíc přes zimu ještě pořádně zamakali na dráze. Výsledkem jsou nejen zvětšené únikové zóny, nové odvodnění a 4K kamerový systém, ale hlavně má dráha nyní kompletně nový povrch, takže budou jistě padat i traťové rekordy.

 

 

Vedle WorldSBK se pojedou třídy World SSP, World SSP300, Evropský pohár Yamaha R3 bLU cRU a Northern Talent Cup. Fanoušci se mohou těšit i na řadu doprovodných akcí, z nichž lze zmínit například vystoupení kaskadéra Martina Krátkého, promotérskou Paddock show a k dispozici budou i velkoplošné obrazovky pro komfortnější sledování dění na trati.

Autodrom Most návštěvníkům v ceně vstupenky navíc nabídne vstup do paddocku a procházku po pit lane s autogramiádou jezdců (v sobotu a neděli). Celá akce bude probíhat bez omezení souvisejících s onemocněním covid-19 a návštěvníci do 18 let mají vstup zdarma. Vstupenky lze nyní zakoupit on-line za zvýhodněné ceny a začínají už na 990 Kč: www.superbike-most.cz.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno