Dle nejnovějších informací by měl Jorge Lorenzo společně s dalšími testovacími jezdci naskočit do testu na okruhu Algarve v Portimau.

Na této trati se totiž pojede 22. listopadu 2020 závod královské třídy poprvé, takže je potřeba předtím naprat o portugalském okruhu alespoň nějaké informace.

Jorge Lorenzo byl již v průběhu uplynulé zimní přestávky podepsán jako oficiální testovací jezdec továrny Yamaha, kromě závěru zimní přípravy se ale na motocykl doposud neposadil. Hlavní příčinou byla skutečnost, že kvůli pandemii byly všechny testy i starty na divokou kartu zrušeny.

Dle nejnovějších informací by se nyní tato skutečnost mohla změnit, protože na začátku října jsou naplánovány první testy na portugalském okruhu Algarve, kde se pojede zároveň poslední závod letošní sezony. Hlavním cílem tohoto testu je otestovat výběr pneumatik a Michelin počítá se všemi testovacími jezdci.

„Aktuálně počítáme s tím, že se zúčastní testovací jezdci všech továren. Víme, že japonské továrny mají problémy přepravit své pracovníky do Evropy, protože mohou v Evropě strávit jen omezený čas. Jsem ale přesvědčený o tom, že najdou nějaké řešení, protože je pro ně tento test velmi důležitý,“ řekl Pierro Taramasso za Michelin.

 

 


zdroj: bikeracing.cz, foto: archiv týmů

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno