Úvodní slovo v Motohousu má být vždycky optimistické. Těší nás být jako motor, bavit naše čtenáře fotkami super mašin, dráždit je pohledem na krásné holky a možná v něčem občas i motivovat. Ocitáme se sice nyní uprostřed těžké doby, ale rozhodně nehodláme podlehnout malověrnosti, a už vůbec se vzdát.

Přicházíme tedy s následující novinkou: Dubnové číslo si můžete nechat jednorázově zaslat do schránky, a to za cenu 99 Kč, tedy stejnou jako v trafikách! Nemusíte nikam chodit, nic shánět ani utrácet za poštovné. Všechno vyřešíme za vás. Bezkonkurenčních 140 stránek, exkluzivní testy, představení, rady, cestopisy i sport. Budeme moc rádi, když vám i Motohouse pomůže překlenout tento nepříznivý čas.

 

JEDNORÁZOVĚ DO SCHRÁNKY: https://send.cz/casopis/411/motohouse

 MH Exclusive – KTM 1290 Super Duke R

Obrovský motor s písty o průměru půllitru, ke kterému jsou přidělaná řídítka, sedlo a dvě kola. Všechno ostatní je jednoduše nadbytečný balast. Alespoň tak vidí nahatou motorku pomazané hlavy v KTM a my musíme uznale pokynout hlavou, protože tenhle přístup pochopitelně schvalujeme. Žádné serepetičky, naopak ryzí zážitky z něčeho, co pod vámi při přidaném plynu doslova ožije.

 


 

MH Exclusive – Yamaha Tracer 700

Pokud si říkáte, že to s tím designem pánové v Japonsku už trochu přehnali, jste vedle jak ta jedle. Tracer 700 je totiž motorka z evropské centrály Yamahy, postavená přesně pro potřeby starého kontinentu. Po 260 km na Tenerife můžu potvrdit, že bych ho také potřeboval!

 


 

TEST ANGLIE – Ducati Panigale V4

Otázku, kde to vlastně může všechno skončit, si pokládáme každý rok. Hlavně v momentě, kdy silniční motorka jede víc než 250. 100 koní? Šílenství, nikdo takový výkon přece nepotřebuje! Teď jsou motorky s takovým výkonem považovány na rozumné, bezpečné a ideální pro začínající piloty. Ale zdá se, že když máme nyní motorky s 200 koňmi na zadním kole.

 


 

MH Exclusive – BMW S 1000 XR

To je ale blbost, co? Sportovně-cestovní enduro? To se přece vzájemně vylučuje! Kdo to vymyslel? Vždyť to přece nedává smysl! Omyl, dámy a pánové. Jsou lidi, kterým to smysl dává naprosto dokonalý a já se k nim hrdě hlásím. Nechci rozkydlou houpající se motorku. Nechci těžký šestiválcový křižník, na kterém pojedu tisíc kilometrů rovně po dálnici. Chci se dobře (a svižně) svézt!


 

Představení – novinka Aprilia RS 660

Zhmotněný sen i zajímavá alternativa. Když Italové staví sportovní motorku, padne nejedna bariéra! Základní data: okolo 100 koní, 169 kilogramů, řadový dvouválec, hliníkový rám i kyvka, to vše ve vydání Euro 5 Jednoznačný atak na smysly milovníků sportovního střihu. Dokonalý „racing“ design, ostré barvy, lehké materiály, rozleštěný hliník. Kdo měl někdy doma závodní motorku, ten ví, o čem se tu mluví.

 


 

Představení – novinka Triumph Tiger 900 Rally

S novým Tigerem Rally vstupuje Triumph mezi ty nejdrsnější frajery s 21palcovými předními koly a opravdovou chutí pustit se mimo asfalt. Mají se zkušení harcovníci obávat? Na fotkách mohutně, v reálu překvapí svou subtilností. Štíhlá a vysoká motorka, to příjmení Rally asi nebude jen tak. Žádné trčící kabely, nedolakované části nebo jiné prasečiny, tady je to dokonalé.

 


 

Příprava nové motorky – ENDURO

Než vyrazíte do terénu s novou motorkou…Nedávno jsme při odborné debatě dospěli k překvapivému závěru. Shodli jsme se, že mnoho lidí, kteří si do svého vozového parku pořídí zbrusu nové ostré enduro, si vlastně neuvědomuje, že ihned po nákupu není takový stroj zcela připraven pro týrání na enduro trati či ve volném terénu.

 


 

MH Test – Kawasaki KX250

Není to tak dávno, kdy byly zelené krosky hojně zastoupené na každém motokrosovém závodě v okolí. Tento trend se postupem času vytratil a Kawasaki musela pořádně zabrat, aby ztracené zákazníky přilákala zpět. První opravdu povedenou vlaštovkou byl model KX450 2019, který dostal modifikovaný rám, výkonnější motor, olejové tlumiče Showa, elektrický startér, hydraulickou spojku a silnější brzdy. Pro modelový rok 2020 došlo i na slabší model KX250, jenž prošel velmi podobnou evolucí.

 


 

MH seriál nejlepší silnice
č.10, trasa Železný Brod – Szklarska Poreba

Doma je doma. A pro nás tenhle úsek táhnoucí se Jizerskými horami rozhodně domácím je. Několik luxusních úseků proložených přesuny byste při cestě na sever rozhodně neměli minout. Povrch většinou velmi dobrý. Styl jízdy –  široká rychlá silnice s táhlými zatáčkami, závěrečný úsek ostřejší zatáčky. Další motorkářská Mekka u nás

 


 

MH srovnávací test
Triumph Street Scrambler vs. Ducati Scrambler Icon

První dojem je naprosto čistý – málo koní, milé reakce, trpasličí rozměry a vše plné něčeho, co bychom úplně nejpřesněji připodobnili k laskavosti. Úvodní kilometry dnešního srovnávacího testu dvou Scramblerů (z kategorie za lidovku!) asi nebudou z těch, které by nám při retrospektivách drhly vzpomínky adrenalinovými struhadly, ale to v nich přece nikdo nehledal. Mají v sobě totiž jinou sílu a jinou energii.

 


 

Alice & Honda GL 1800 Gold Wing

Obrázky, které žádné jiné časopisy na světě nemají. Krásná blondýna s dlouhýma nohama v sedle nekonečně noblesního Gold Winga. Alice dala našemu časopisu obrovskou přidanou hodnotu a my jí za to chceme touto formou medailonku poděkovat. Na začátku letošního března se naší nejmilovanější testovací jezdkyni narodil syn, a tak přejeme novopečené mamince všechno nejlepší, zdraví, lásku, trpělivost.

 


 

HISTORIE – MIKE HAILWOOD 2. díl

Všichni měli ještě v čerstvé paměti sezonu 1967 a už tu byla událost, která výrazně ovlivnila dění v motocyklovém světě na několik dalších let. Počátkem roku 1968 totiž Honda oznámila, že se už dál nebude zúčastňovat mistrovství světa silničních motocyklů, čímž v podstatě skončila motocyklová kariéra Mika Hailwooda na té nejvyšší úrovni.

 


 

SPORT – Grand Prix

První březnový víkend se měl celý kolotoč mistrovství světa silničních motocyklů rozjet na katarském okruhu Losail, ale přišel koronavirus a svět se obrátil vzhůru nohama. Díky tomu, že na trati již týden předtím testovali jezdci slabších tříd Moto2 a Moto3, byla pro ně situace vyřešená, ale závodníky královské třídy MotoGP, členy týmů a v neposlední řadě i fanoušky zasáhla opatření, která přijala katarská vláda.


 

SPORT – MS SUPERBIKE 2020

Pojďme si vše nejprve uvést kraťoučkým ohlédnutím. Superbikový šampionát spatřil světlo světa na přelomu osmdesátých a devadesátých let, tedy v době, kdy se oficiální mistrovství světa Grand Prix jezdilo výhradně na závodních speciálech s dvoutaktním motorem. Čtyřtaktní WSBK tak přišlo ve správný čas a čtyřtakty se tehdy staly logickou technologickou, a tím pádem i životaschopnou alternativou pro silniční motocyklové závodění.

 


 

SPORT – aktuality

Kvůli šíření koronaviru a opatřením, která přijímají státy po celém světě, dochází k rušení nebo odkládání nejrůznějších sportovních akcí. Kvůli tomu musel být odložen i vytrvalostní závod 24 hodin Le Mans. Původně se měl 43. ročník těchto slavných závodů jet od 18. do 19. dubna 2020, letos se ale bude konat na podzim od 5. do 6. září 2020.

MH Dlouhotest 2020 – Honda Africa Twin

Honda udělala s Afrikou skutečnou díru do světa. Má s ní globální úspěch, u nás je to zdaleka nejprodávanější motorka. Není se čemu divit, je jen málo strojů, které nabízejí tak výbornou vyváženost všeho, co má moderní mašina umět. Jasně, jsou silnější, rychlejší a zběsilejší cestovní endura a nebudeme předstírat, že tomu tak není. Ale vždycky, když sedneme na Africu, musíme se uklonit.

 


 

MH Test – Motovan

Spoustu let by mě to ani nenapadlo. Vyrazit na motorce na dovolenou se rovnalo napakování všeho potřebného na stroj samotný, spaní většinou pod širákem nebo někde v chatce v kempu, minimum plánování dopředu… Jenže pak se najednou čas zkrátil, dovolených je během roku víc a udělat si během sezony čtrnáct dní v kuse je tak v podstatě nemyslitelné.

 


Rozhovor – Martin Solar Bikers Crown

Pravda je, že s Martinem si vždycky rád sednu ke kafi. Svým zápalem dokáže naprosto pohltit, a navíc z něj vždycky vypadne informace o nějakém zajímavém projektu. Tak nějak mi přijde, jako by byl vždy o krok napřed. Tentokrát jsme se sešli, aby mi povyprávěl o projektu recyklace plastů a bavlny, který se svými značkami rozjel.

 


 

Cestopis – La Gomera, motorkářský ráj

Zkuste zadat do vyhledávače spojení „motorcycle paradise“ a hodně obrázků, které se objeví, bude z druhého nejmenšího kanárského ostrova. A ta dvě slova rozhodně nebudou daleko od reality. Nádherná příroda nezničená masovým turismem, dechberoucí výhledy a scenérie, bezchybný povrch a poloměr všech zatáček na ostrově, ideální klima, minimum provozu, nulový výskyt policie a měření rychlosti…

 


 

Já jsem…
Ducati Multistrada

Pamatujete na tu „ošklivku“ nebo taky „tramvaj“, jak mnozí s pohrdavým výrazem ve tváři nazývali první generaci Ducati Multistrada? O jejím designu nechť si každý myslí své, ale jako základ pro přestavbu je velmi zajímavá. Vzpomínáte si na čtveřici úchvatných customů BMW R nineT z Japonska? Motorky, které tenkrát zaplavily celý svět.

 


 

MotohouseKy
Malý krok pro Grétu, velký skok přes kládu

Možnost otestovat ultralehký dirtbike? To si samozřejmě nemůžeme nechat ujít! Tahle zábava dorazila od kluků z Motostaru, a my se tak mohli podívat na možná novou generaci offroadového ježdění pěkně zblízka.


 

MH akce – Motosalon 2020

Motosalon obsadil haly P a F brněnského výstaviště. Další doprovodné akce spojené s motocykly a motorkářským životním stylem obsadily pavilon Z a okolní volné plochy. Motosalon zabral celkem 23 000 metrů čtverečních. Brněnské výstaviště je jediným areálem v zemi, kde je možné udělat motocyklový veletrh v tomto rozsahu.

 


 

MH Exclusive
pneumatiky Metzeler Sportec M9 RR

Testy pneumatik jsou tím nejzajímavějším, co práce motocyklového redaktora nabízí. Různé motorky, většinou exotické okruhy a spousta času na ježdění. Chtěl jsem to vzít co nejzodpovědněji, takže jsem si pro zkušební jízdy vždy vybral mašiny, které dobře znám – v tomhle případě to byly BMW S 1000 RR, Aprilia Tuono Factory a Yamaha MT-10

 

 

Nový tištěný Motohouse 4/2020:

V prodeji od pondělí 30. března 2020
cena časopisu 99 Kč (SK verze 3,80 €)
roční předplatné 850 Kč, 899 Kč s katalogem (SK roční předplatné 29 €)

Prodej čísla na dobírku JEDNORÁZOVĚ: https://send.cz/casopis/411/motohouse (cena 99 Kč pro koncového zákazníka!)

 

Digitální publikace Motohouse 4/2020:

FLOOWIE: http://www.floowie.com/cs/zobrazeni/mh-4-2020

ALZA: https://www.alza.cz/media/motohouse-4-2020-d5807915.htm?o=2

…i zde za zvýhodněnou cenu!

2 KOMENTÁŘE

  1. Ahoj kluci, ta holka na straně 3 ….. no no
    Ale daleko horší je, že jste na straně 47 u Ducati Panigale V4 jaksi vynechali 2 válce a chudinku nechali makat jen s válci dvěma !!!!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno