Závodní ředitel Yamaha naznačil, že továrna se bude muset rozhodnout, zda bude v roce 2022 spolupracovat s týmem Petronas nebo VR46.

Na konci letošní sezony vyprší týmu Petronas aktuální smlouva s japonskou továrnou Yamaha a je jasné, že po úspěších v posledních dvou letech bude chtít tým pod vedením Razlana Razaliho jednat o prodloužení.

S touto skutečností počítá i samotný závodní ředitel japonské továrny Yamaha, pan Lin Jarvis. Dle jeho slov je ovšem navíc pravděpodobné, že se objeví ještě další zájemce o motocykly Yamaha – tým VR46 pod vedením Valentina Rossiho.

Téma to bude ožehavé a bude se jistě řešit dlouho rok. Zatím jsou jednání ovšem dle Jarvise ve svém úplném začátku:

„Tým Petronas Yamaha odvedl za poslední dva roky extrémně dobrou práci, jezdili skvěle již od samotného začátku naší spolupráce. Ve druhém roce spolupráce vyhráli celkem šest závodů a jejich jezdec byl druhý v hodnocení šampionátu. Proto zde rozhodně nejsou žádné pochybnosti o schopnostech tohoto týmu. Je zde ale otázka, zda do MotoGP vstoupí VR46. Pokud vím, mají jednu možnost, která vyprší k určitému termínu a vážně o tom přemýšlejí,“ řekl Lin Jarvis.

 

 


zdroj: bikeracing.cz, foto: yamaha.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno