Malá drobnost neomezených možností aneb jak si rozšířit svoji bezpečnost na maximum. Jasně, pokud máte elektronickou airbagovou vestu Helite e-Turtle, nepotřebujete vůbec nic navíc, vůbec žádný přídavný prvek na motorce.

Funguje zcela autonomně sama o sobě. Co když ale stojíte na křižovatce, čekáte na zelenou a před vámi dojde k nehodě? Plechy účastníků letí na vás? V tuto chvíli, při nula kilometrech za hodinu, vám pomůže tento přídavný senzor.

Při prvním otřesu zcela aktivuje váš i spolujezdcův airbag Helite. Pozor, i v situaci, kdy máte stroj vybavený start-stop systémem nebo jedete na elektro motocyklu. Nebo jednoduše pokud máte motor v klidu. Reakce – aktivace airbagu již od 31 ms.

Ale zase se nemusíte obávat, že když chytnete třeba v 80 km/h díru, odbouchne vás to. Algoritmy jsou vypočítané a software se stále vyvíjí – musí to tedy být opravdu vážná situace a tomu odpovídající otřes/náraz. A co baterie? A co pořizovací, aktivační, paušální poplatky? Stejně jako u samotných elektronických airbagů Helite – žádné. Výrobce garantuje pět let.

 

 

 

Od roku 2015, kdy spatřily světlo světa první prototypy, jsou některé stále funkční. Z toho vyplývá, že vám baterie může vydržet klidně i sedm let. Poté si jednoduše koupíte senzor nový a během 20 vteřin spárujete se svým airbagem. (Mimochodem, mezi sebou se „vidí“ prostřednictvím Bluetooth.) Kolik vás to vyjde? 2834 Kč / 109 eur. Seženete ho v síti autorizovaných prodejců Helite Airbags.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno