Manažer závodního oddělení Yamahy, pan Lin Jarvis potvrdil, že pro Topraka Razgatliogla v MotoGP pro rok 2023 místo u Yamahy není.

S otřesy v satelitních týmech MotoGP se Razgatliogluovy vyhlídky na přestup do královské kategorie s Yamahou v roce 2023 zmenšily. Úřadující Mistra světa Superbike Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha with Brixx WorldSBK) si bude muset na potenciální přestup do MotoGP počkat nejméně do roku 2024, jak uvedl manažer Yamaha Motor Racing Lin Jarvis, který je zároveň šéfem týmu Monster Energy Yamaha MotoGP.

 

 

Vzhledem k tomu, že současný satelitní tým Yamahy, WithU Yamaha RNF MotoGP, přejde minimálně pro roky 2023 a 2024 na stroje Aprilia, bude mít japonský výrobce v příští sezoně na startovním roštu MotoGP pouze dva motocykly.

To znamená, že Razgatliogluovy šance na angažmá v MotoGP u Yamahy pro příští sezonu se snížily, protože tým bude pokračovat s úřadujícím šampionem MotoGP Fabiem Quartararem a italským jezdcem Francem Morbidellim. Při Grand Prix Itálie v Mugellu hovořil Jarvis o Razgatliogluově nadcházejícím testu MotoGP a jeho možné budoucnosti v MotoGP

 

 

 

Lin Jarvis, manažer Yamaha Motor Racing

„Smyslem testu byl jeho zájem vyzkoušet si také motocykl MotoGP. Za druhé to je tak trochu odměna od Yamahy za jeho loňské získání titulu a jeho pokračující závazek u Yamahy do budoucna. Takže si myslím, že největší cíl tohoto testu zůstává stejný. Odpočinout si, otestovat, užít si a vyzkoušet si motocykl MotoGP, aby zjistil, jaké by to mohlo být, kdyby se rozhodl v budoucnu přestoupit. Ale samozřejmě tato zpráva o tom, že nebudeme mít satelitní tým, v každém případě znamená, že nemáme místo, protože v továrním týmu budeme mít jen dvě motorky.“

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: yamaha-racing.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno