Valentino Rossi prozradil, že u Yamahy vnímá změny, které jdou pozitivním směrem a mohly by pomoci lepším výsledkům.

Valentino Rossi prožil v roce 2019 obtížnou sezonu a v průběhu posledních 16 závodů se mu nepodařilo ani jednou prosadit na pódium. Jak ale celkově sedmý muž sezony 2019 prohlásil v jednom z nedávných rozhovorů, u Yamahy se začínají dít změny.

„Pro mne osobně to byla hodně obtížná sezona. Výsledky zůstaly daleko za našimi očekáváními. Očekávali jsme, že budeme silnější a konkurenceschopnější. Především v první polovině sezony jsme měli hodně špatné časy. Po Brně se naše situace o něco málo zlepšila, ale nepodařilo se nám získat další pódiové umístění. Byl jsem několikrát čtvrtý, ale pódium se už nepodařilo,“ řekl Valentino Rossi.

Poté pokračoval slovy: „Pozitivní je ale skutečnost, že je u Yamahy cítit zlepšení. Přišla do týmu Yamaha Factory řada nových mladých inženýrů, kteří do vývoje motocyklu přinesly svěží vítr. Udělali jsme první krok, který je potřebný k návratu do špičky. Myslím si, že u Yamahy můžeme být z pohledu budoucnosti optimističtí. Práce směřuje se mnohem lepším směrem a motorka je teď konkurenceschopnější.“

 


Zdroj: bikeracing.cz, foto: yamaha.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno