Pro tým Aruba.it Racing – Ducati je to historický den: Alvaro Bautista je novým mistrem světa superbike. Vynikající sezóna pro španělského jezdce, který si ve 33 závodech připsal 14 vítězství a 29krát se umístil na stupních vítězů.

Na konci druhého závodu indonéského závodu Pirelli Bautista přejel šachovnicovou vlajku na druhém místě a solidní náskok vybudovaný v předchozích 34 závodech umožnil zahájit oslavy.

Je to pozoruhodný milník pro Álvara, který dnes píše novou stránku motocyklové historie: po Johnu Kocinském a Maxi Biaggim je jezdec z Talavery třetím, kdo slaví titul mistra světa jak v MotoGP (2006, třída 125 ccm), tak v paddocku WorldSBK.

Pro tým Aruba.it Racing – Ducati, který od roku 2015 reprezentuje výrobce z Borgo Panigale v premiérové třídě produkčních motocyklů, je to splněný sen. Jedná se o spolupráci mezi společnostmi Aruba a Ducati, která se v průběhu let vyvinula v silný obchodní vztah, a to nejen v kategorii Superbike.

 

 

Pro Ducati je to historický rekord a patnáctý jezdecký titul: od prvního vavřínu, který získal Raymond Roche v roce 1990 s motocyklem Ducati 851, až po úspěch Carlose Checy v sedle Ducati 1098R v sezóně 2011.

Po jedenácti letech čekání přivádí Alvaro Bautista a jeho Ducati Panigale V4 týmu Aruba.it Racing – Ducati zpět Borgo Panigale na nejvyšší stupeň vítězů WorldSBK.

Alvaro Bautista
„Jsme tady. Jsem velmi šťastný. Po dvou těžkých letech ve mě vložilo důvěru mnoho lidí: Stefano, Serafino, Claudio, Gigi, Paolo. Po roce 2019 jsem měl druhou šanci zkusit to znovu. Snažil jsem se být co nejlepším jezdcem. Tvrdě jsem pracoval. A myslím, že jsem vyhrál nad soupeři jako Toprak a Johnny, kteří během sezony nasadili laťku vysoko neuvěřitelnými výkony. Teď je čas slavit. Je čas uznat, čeho jsme dosáhli. Chci poděkovat společnosti Aruba.it a Ducati a celému svému týmu. Děkuji vám.“

 

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: ducatimedia.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno