1000!!! Po jednom pódiu Álvara Bautisty v Donington Parku chybí Ducati už jen jedno k dosažení tisícovky. Ducati by se stala prvním výrobcem, který by tohoto cíle dosáhl. Autodrom Most by se tak výrazně zapsal do historie ikonického italského výroce…

503 Kawasaki stála na stupních vítězů ve všech třech závodech v Donington Parku, přičemž Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) a jeho týmový kolega Alex Lowes v 1. závodě získali první dvojité pódium v sezoně. Výrobce tak dosáhl 500 pódií v kategorii a už zahájil cestu k 600.

100 Yamaha po hattricku vítězství Topraka Razgatlioglua v Donington Parku čítá 99 vítězství, což je o 20 méně než třetí místo v historii, které drží Honda, a jen o jedno méně než 100.

51 Razgatlioglu dosáhl v Superpole Race svého 50. pódia pro Yamahu a vítězstvím ve druhém závodě si připsal 51. pódium. Za rekordmanem výrobce Noriyukim Hagou zaostává o 20 pódií.

51 Díky premiérovému pódiu Scotta Reddinga (BMW Motorrad WorldSBK Team) má nyní BMW ve World Superbike 51 umístění na stupních vítězů.

43 Razgatlioglu nyní ztrácí na vedoucího jezdce šampionátu 43 bodů. Po pěti kolech ročníku 2021 ztrácel 37 bodů. Po 12 kolech roku 2021 měl náskok 30 bodů…

37 Bautistovo umístění na stupních vítězů ve druhém závodě ho řadí na 37. místo na stupních vítězů Ducati, stejně jako Scotta Reddinga. O jedno místo zaostává za Carlosem Checou.

32 Jak Yamaha, tak Kawasaki zvítězily na 32 různých tratích v historii WorldSBK, ale jestliže Yamaha zde loni vyhrála, Kawasaki v Mostě ještě na nejvyšší stupínek nevystoupila.

30 Alex Lowes (Kawasaki Racing Team WorldSBK) získal v Donington Parku 30. pódium v kariéře. Nyní má o jedno více než šampion WorldSBK z roku 1997 John Kocinski a vyrovnal se hrdinovi Ducati Giancarlu Falappovi.

22 Uchazeči o titul Bautista a Razgatlioglu jsou nyní na stejné úrovni s 22 vítězstvími ve WorldSBK, a to díky Turkovu premiérovému hattricku. Oba jsou o jedno pódium před dvojnásobným šampionem WorldSBK Maxem Biaggim a na stejné úrovni jako Marco Melandri. Vpřípadě tří vítězství v Mostě mají oba šanci dostat se do první desítky všech dob.

20 Razgatlioglu má nyní na kontě 20 vítězství s Yamahou, což je po Hagovi, který jich má na kontě 27, teprve druhý jezdec tohoto výrobce.

15 Nováček Iker Lecuona (Team HRC) je nyní po havárii Álvara Bautisty v prvním závodě jediným jezdcem na startovním roštu, který dokončil všech 15 závodů roku 2022, přičemž ve všech byl v první desítce.

11 Yamaha se v posledních jedenácti závodech kvalifikovala do první řady v Superpole, což je pro tohoto výrobce rekordní série.

10 Podesáté v 15 závodech roku 2022 jsou Razgatlioglu, Bautista a Rea společně na stupních vítězů.

10 Lowesovo pódium znamená, že se stal desátým jezdcem, který dosáhl deseti pódií pro Kawasaki, a celkově je desátý v pořadí pódií Kawasaki. Poslední pódium před tímto závodem získal v desetikolovém závodě Tissot Superpole v Magny-Cours.

9 První pódium s BMW pro Scotta Reddinga znamená, že se stal devátým různým jezdcem, který s německým výrobcem dosáhl na pódium. Dalšími jsou: Marco Melandri, Leon Haslam, Chaz Davies, Tom Sykes, Michael van der Mark, Troy Corser, Michel Fabrizio a Ayrton Badovini.

9 Ve WorldSSP si Dominique Aegerter (Ten Kate Racing Yamaha) připsal deváté vítězství v řadě, čímž vyrovnal historický rekord Andrey Locatelliho v počtu vítězství v řadě z roku 2020.

6 Jonathan Rea svou rekordní pole position na okruhu v Donington Parku prodloužil dominanci britských jezdců v Superpole v posledních letech na domácí půdě, přičemž pro domácího jezdce to byla šestá pole position v řadě.

5 Také ve World Supersport se po druhém závodě v Donington Parku poprvé v historii umístilo v první šestce pět italských jezdců.

4 Pokud jde o WorldSSP, Raffaele De Rosa (Orelac Racing VerdNatura WorldSSP) získal v prvním závodě první pódium se stroji Ducati. Bylo to již čtvrté pódium, které s tímto výrobcem získal (po značkách Honda, MV Agusta a Kawasaki). Předtím se to podařilo pouze Fabianu Foretovi, a to se značkami Ducati, Honda, Kawasaki a Yamaha.

3 Razgatlioglu se díky svému triple v Donington Parku stal teprve třetím jezdcem, kterému se to podařilo – dalšími jsou Bautista a Rea..

1 Poprvé v letošní sezóně absolvoval tým HRC celé kolo, aniž by dosáhl na první pětku v závodě.