Ve francouzském Biarritzu začal festival Wheels&Waves a designové studio BMW si pro něj připravilo další ze série konceptů. Tentokrát se nám potkalo starší G/S s R NineT

Vloni touto dobou představovalo BMW koncept Path22, ze kterého se nám nakonec vyklubal sériový R NineT Scrambler. Ten se teď pánové kolem hlavního designéra Edgarda Heinricha rozhodli posunout ještě o kousek dál. Inspirací se jim stalo závodní G/S, se kterým v roce 1985 zvítězil potřetí Gaston Rahier na legendární rally Paris-Dakar. Od toho také název konceptu – Lac Rose je jezero, kolem kterého se jezdila poslední etapa soutěže.

 

A jelikož zmiňovaný závoďák stojí v muzeu BMW, nebylo nic jednoduššího, než si ho postavit do studia a čerpat inspiraci. Sériový Scrambler stál hned vedle, stejně jako současné GS. Delší zdvihy podvozku, stupačky, řídítka, to jsou základní technické rozdíly oproti Scrambleru. Nová je také zadní podsedlovka. Kolem motoru přibyly ochranné rámy, na řídítkách se zabydlel road book. Hodně zajímavé jsou nové kryty válců, které opticky motorku posouvají do retra. A jako u starého G/S, zdvihnutý přední blatník, malá kapotka kolem kulatého světla a bastery.

 

Originálu zůstal koncept věrný také po stránce barevnosti, sněhově bílá v kombinaci s oranžovou opravdu nezanikne. A nemůže chybět ani číslo mistra Rahiera, tedy 101. Hodně zajímavé je, že spolu s konceptem představilo BMW také oblečení a přilbu v designu konceptu. To nám tak nějak našeptává, že by se tahle motorka mohla s drobnými úpravami dostat do série. Špitá se, že se letos objeví další dvě až tři verze R NineT a toto by mohla být jedna z nic. Víc napoví červencový BMW Motorrad Days v německém Ga-Pa.

 

Foto: BMW Motorrad

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno