Tommy Hill, letošní mistr britských superbiků, právě oznámil, že pro další sezonu zůstává věrný Yamaze R1 v týmu Swan. Tým doplní specialista na přírodní okruhy, Ian Hutchinson, který se vrátil po vážném zranění nohy.

Tommy Hill vstoupil do historie, když dokázal ve fenomenálním finiši porazit Johna Hopkinse o pouhých 0,006s a stát se tam britským šampionem. V další sezoně se chce pokusit získat dva tituly za sebou, což se naposledy podařilo Johnu Reynoldsovi.

Populární Tommy měl i jiné nabídky, včetně těch ze světových superbiků, ale sám přiznal, že možnost jezdit na stejné motorce s mistrovskou jedničkou, byla nejlákavější.

Na konci sezony po zisku titulu jsem jednal s různými týmy a měl jsem zálusk na přestup do jiného šampionátu. Chtěl jsem ale dobrou motorku a skvělý tým. Mám v Británii dost fanoušků a jezdit tady na Yamaze s číslem jedna je něco, na co se opravdu těším. Tým Swan Yamaha má obrovské zkušenosti a chceme znovu získat titul”, řekl Tommy.

Prestižní závody BSB čekají v příštím roce změny pravidel, které mimo jiné zakazují použití kontroly trakce. Motorky by neměly mít tolik elektroniky, což bude nahrávat jezdcům se zkušenostmi.

Změna pravidel mě vůbec netrápí, protože jsem většinu své kariéry strávil na motorkách bez kontroly trakce. Bude víc záležet na jezdci a také na tom, jak dobře si dokáže nastavit motorku. Můj tým na přípravě motorky pracuje velmi tvrdě a už teď máme nápady, jak ji zlepšit”, dodal Tommy Hill.

Další zprávou je, že do týmu přijde Ian Hutchinson, který se v posledních letech proslavil hlavně na Tourist Trophy, kde dokázal vyhrát několik závodů v parádním stylu. Vrací se po těžkém zranění nohy, kvůli kterému mu dokonce hrozila její amputace.

A jako bonus se mrkněte na video z posledního závodu BSB, ve kterém se rozhodlo o titulu britského šampiona. Podle nás je to jedno z nejlepších posledních kol, které jsme měli možnost vidět.

Foto: Impact images

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno