Mistr světa MotoGP Casey Stoner dostal od mezinárodní motocyklové federace pokutu kvůli své neúčasti na galavečeru, na kterém se předávaly poháry mistrům světa. Večer se sice konal už v prosinci, ale “spravedlnost” dostihla Stonera až o tři měsíce později. A mladý Australan to měl docela mastný.

Casey se ze slavnostního předávání omluvil s tím, že jeho žena Adriana byla těhotná a cesta z Austrálie do Portugalska by pro ní byla velmi náročná. Proto místo sebe poslal svého otce Colina, který jeho cenu převzal, ale to se moc nelíbilo zástupcům mezinárodní motocyklové federace FIM, která mu za jeho osobní nepřítomnost napálila pokutu přes 70 000 Švýcarských franků (okolo 58 tisíc Eur).

Na této akci každoročně nechybí jezdci ze silnice, motokrosu nebo trialu a dalších disciplín, proto bylo velkým překvapením, že Casey Stoner chyběl.

FIM pravděpodobně neví, že Casey a Adriana jezdí všude spolu a vloni dokonce Stoner kvůli těhotenství své ženy málem nezávodil při Velké ceně v Motegi. Možná to ale bylo kvůli něčemu jinému – federaci se asi nelíbilo to, že místo přebírání cen Casey den po slavnostním galavečeru naskočil do závodního osmiválcového auta a zúčastnil se závodu Sydney 500. Samozřejmě v doprovodu své ženy…

A takhle to Caseymu za volantem závoďáku šlo…

Foto: Honda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno