Co takhle vzít skvělý čtyřválec ze superbiku S 1000 RR a postavit na jeho základě sportovně cestovní motorku, řekněme takové SUV? To nezní jako blbej nápad

Spekulace o nových motorkách sice obecně moc nemusíme, ale tahle nás baví. Kolegové z německého Motorradu se pustili do šíření myšlenky, že v BMW chystají novou motorku na základě litrového motoru z S 1000 RR. A je pravda, že jestli má někdo dobré zdroje v BMW, tak je to právě redakce Motorradu. 

O co by tedy mělo jít? Cestovní motorka na vyšším podvozku se sportovním motorem. Pro představu použijme nejbližšího konkurenta v podobě Triumphu Tiger Sport. Tedy stroj, který sice tak nějak spadá do kategorie cestovních endur, ale na ježdění mimo asfalt ani nepomýšlí. Spíš hodně svižné cestování. Podle Motorradu by měla motorka mít všechny vymoženosti, které dnes BMW umí, tedy kontrolu trakce, moderní ABSsemi-aktivní podvozek. A k tomu samozřejmě již zmiňovaný čtyřválec, který už roky skvěle slouží ve sportovním S 1000 RR a nově také nakedu S 1000 R (zde). Se správným vyladěním a podvozkem by to byla slušná cestovní lahůdka, co vy na to?

Foto: Motorrad Magazin

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno