Ruben Faria přišel o průběžné vedení v letošní Rally Dakar.

Vítěz včerejší etapy, Portugalec Ruben Faria, byl po dojetí do Cordoby penalizován. Při jednom z kontrolních míst na spojovací části etapy mu totiž byl naměřen vyšší rychlostní průměr a Faria tak byl penalizován jednou minutou. V celkové klasifikaci to znamená, že se do čela dostal jeho týmový kolega Cyril Despres. Faria je druhý (+31 sekund), Coma zůstává třetí (+46 sekund).

Penalizováni byli i další jezdci, což nakonec posunulo v celkové klasifikaci Slováka Svitka na 17. místo, ale i našeho Pabišku o jednu pozici vpřed, když náš jezdec je nyní na 35. pozici. Bohužel velká penalizace za překročení maximální rychlosti postihla na úvod i našeho Honzu Veselého, který z 96. pozice klesl až na 138. místo.

V kategorii čtyřkolek zůstalo čelo beze změn. Dodejme tedy pouze informaci ohledně zdržení na startu obhájce titulu Marcose Patronelliho, který na start  RZ přijel s více jak dvouhodinovým zpožděním. „Již na 15. kilometru mě na hodinu zastavila porucha elektroniky. Rozebral jsem celou čtyřkolku a nemohl problém najít. Fyzicky na tom jsem dobře,“ opravuje Patronelli informace, jenž do Evropy dorazily během včerejší etapy.

Foto: Jonty Edmunds / KTM

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno