Jedná se o zcela novou propozici na evropském trhu motocyklů, která snoubí dynamiku a plusy sportovního motocyklu s komfortními vlastnostmi univerzálního turistického stroje. Aby se toto spojení mohlo objevit v reálném světě, byla použita špičková technologická řešení, která byla v každém detailu spojena s detailní ergonomií.

Jeho srdcem je celosvětová senzace – první sériově vyráběný jedno-válcový motor se zážehem DTS-i, který je ovládán třemi zážehovými svíčkami. Tento systém zajišťuje nejlepší spalování směsi a současně snížení spotřeby paliva. Jednotka je chlazena kapalinou, má čtyřventilovou hlavu rozvodem SOHC, který vylepšuje křivku točivého momentu, byla vyvinuta v souladu s nejnovějšími normami Euro4 a dovoluje motocyklu dosáhnout zrychlení na 100 km/h za 8,2 s. Motor se systémem elektronického vstřikování Bosch vytváří výkon 35 HP (při 8000 ot./min.) a točivý moment se stejnou hodnotou (při 6,500 ot./min), což v kombinaci s hladce pracující a přesnou 6-rychlostní převodovkou umožňuje získat skvělou dynamiku a jistou reakci na změnu zatížení.

Přenos pohonu je podporován antihoppingovou spojkou, která umožňuje snížit rychlostní stupně ve skutečně sportovním stylu a poskytuje plnou kontrolu nad přenesením pohonu. Ve výbavě sportovně-turistického stroje nesmí chybět rovněž výkonný brzdný systém. Přední disk o průměru 320 mm a zadní 230 mm v kombinaci s dvoukanálovým ABS systémem Bosch zajišťují dynamickou prodlevu bez rizika uklouznutí jakéhokoliv kola. Za zmínku stojí rovněž moderní podvozek s vidlicí založenou na nosných trubkách o průměru 43 mm a centrálním olejově-plynovém tlumiči. Vše je doplněno lehkým dvojitým rámem z lehkých slitin zajišťujícím dokonalou tuhost a vynikajícím výkyvným ramenem podporujícím vynikající trakci.

Turistické hodnoty zdůrazňuje dojezd 400 km mezi tankováními, pohodlná, dělená sedačka, uvolněná pozice za řídítky a efektivní osvětlení v technologii full-LED s matricovým předním světlometem na čele. S Dominarem D400 je každé motocyklové dobrodružství na dosah ruky. Dominar 400 2018 Edition již od 89 900 CZK.

Navštivte nejbližšího prodejce

VPS-STEEL s.r.o.

Křenová 38

602 00 Brno

Tel. +420 777 569 188

Email: jvymyslicky@volny.cz

 

Motoscoot a.s.

Těšínská 29

746 01 Opava

Tel. +420 553 623 044

Email: opava@motoscoot.cz

 

Ověřte si nabídku na bajaj.pl

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno