Závodní ředitel rakouské značky přiznává, že výsledkový propad v loňské sezoně MotoGP si KTM způsobila vlastními rozhodnutími.

Rakouská KTM zažila v posledních dvou sezonách v MotoGP velmi různorodé výsledky. Zatímco v úvodu sezony 2021 se Miguel Oliveira pravidelně prosazoval na pódium a dokázal i vyhrát závod, v druhé polovině roku 2021 přišel výsledkový propad.

Právě tuto výsledkovou nestabilitu dává závodní ředitel KTM – Pit Beirer za vinu velmi rychlému vývoji, kdy se někdy v průběhu závodních víkendů i nepřiměřeně experimentuje s novými díly.

 

 

„V roce 2021 vybojoval Miguel v Mugellu, Barceloně a Sachsneringu dvě druhá místa a vítězství, pak přišlo ještě páté místo v Assenu. Měli jsme před začátkem letní přestávky v podstatě vítěznou motorku, pak jsme ale na Red Bull Ring přivezli novou zadní kyvnou vidlici a přední vidlice a spousta věcí se změnila.“

„Bohužel jsme v průběhu závodního víkendu testovali příliš mnoho věcí, a to nás odsunulo ze špičky. Letos tuto chybu určitě nebudeme opakovat. V Barceloně jsme zkoušeli několik nových věcí a víme, jak se zlepšit. V MotoGP se nikdy nesmíte zastavit, neustále musíte pracovat dopředu,“ řekl Pit Beirer.

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz foto: tým KTM Racing, Rob Gray (Polarity Photo)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno