Tříválce Triumph a BSA toho dokázali za závodních dráhách dost na to, aby si zasloužili čestné místo v motocyklové historii. Důkazem je následující unikát.

Jedná se o Triumph Trident Endurance 750 ‘Rob North’ Racing a možná se vám nebude líbit. Věřte ale, že se v tomhle Triumphu skrývá závodní duše v té nejčistší podobě. Pokud se ptáte, proč “napůl Triumph”, tady máte odpověď. Tahle motorka je totiž výsledkem spolupráce 2 britských fabrik: Triumphu a BSA.

Aby toho nebylo málo, trochu se v celé záležitosti zamotáme ještě víc. Rám totiž nepochází z dílen ani jednoho výrobce, ale vyráběla ho firma Trident Engineering (která mimochodem vyrábí rámy dodnes). A kdo vůbec s tímto speciálem závodil? V 70. letech to byli Gene RomeroDick Manns a dvojice Percy Tait a Ray Pickrell s ním dokonce vyhrála 24hodinovku Bol d’Or.

Možná je spousta historických závodních motorek, možná není tenhle Triumph uplně takovým unikátem. Ale rozhodně stojí za to, abyste si kvůli němu našli chvilku a třeba chvilku přemýšleli o dobách, kdy je jezdili závody s velkým “Z”

Foto: Archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno