O tomto víkendu se konal druhý podnik seriálu Alpe Adria Championship na maďarském okruhu Pannoniaring. Montáže Brož Racing Team se po roce opět zúčastnil tohoto závodu, tentokráte se do sedla naší Kawasaki ZX6 posadil #66 Jiří Brož

V prvním volném pátečním tréninku měl Jirka bohužel pád, když na konci cílové rovinky v první zatáčce vyjel až na okraj trati, který nově od loňského roku lemují betonové obrubníčky. Jirka z tohoto pádu neměl žádné následky, ale motorka byla bohužel hodně poškozena. Mechanici měli hodně práce a stihli jsme až poslední páteční trénink. V tomto tréninku jsme vyzkoušeli opravenou motorku a připravili nastavení na sobotu.

V sobotu ve volném tréninku Jirka postupně zlepšoval své časy a v kvalifikaci obsadil čtvrté místo. V odpoledním závodě Jirka výborně odstartoval, ale bohužel v prvních kolech závodu se ukázalo, že nastavení podvozku, které jsme pro tento závod připravili, není zcela optimální. V tomto závodě Jirka obsadil celkově 5. místo a v hodnocení českého mistrovství místo druhé.

Na neděli jsme připravili nové nastavení podvozku, které jsme chtěli vyzkoušet v ranní kvalifikaci. Nedělní ráno ale bohužel přineslo zcela jiné počasí a nad okruhem pršelo. V době zahájení naší kvalifikace již nepršelo, ale trať byla ještě mokrá a vyjelo jen několik jezdců. Čekali jsme, zda-li trať oschne, abychom mohli vyzkoušet nové nastavení. Pár minut před koncem kvalifikace Jirka vyjel a objel jedno rychlé kolo, čímž si ověřil nové nastavení. V odpoledním závodě Jirka opět výborně odstartoval, ale v průběhu prvních kol se mírně propadl a závod dokončil na celkově 7. místě a v hodnocení českého mistrovství opět na druhém místě.

Vzhledem k tomu, že Jirka neseděl na motocyklu cca 11 měsíců, je tento výsledek pro nás výborný a i vzhledem k problémům, které nás tento víkend provázely. Děkujeme našim partnerům a fanouškům za podporu.

Foto: motaže brož

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno