Valentino Rossi skončil s aktivním závoděním, ale jako majitel týmu MotoGP bude velmi blízko k možnosti vyzkoušet si nový stroj Ducati. Dostane tuto šanci během testování?

Generální ředitel Ducati pan Claudio Domenicali odpovídal v rozhovoru na stránkách deníku Gazzetta dello Sport na otázku, zda si myslí, že by Valentino Rossi s aktuálním motocyklem Ducati Desmosedici GP byl silným soupeřem pilotům MotoGP.

 

 

Jak známo, Rossiho dvouleté angažmá u Ducati dopadlo doslova fiaskem, když v letech 2011 a 2012 dosáhl pouze na tři pódia (2x 2. místo a 1x 3. místo). Rossiho bratr Luca Marini doporučil Valentinovi vyzkoušet si novou Ducati během některého z testování. Můžeme se tedy dočkat pohledu na „Doktora“ na červeném stroji?

„O tom musí rozhodnout Gigi,“ říká pro Gazzetta dello Sport pan Claudio Domenicali na otázku, zda někde dostane Valetino Rossi šanci testovat zcela nový stroj Ducati Desmosedici GP. Nemáme k sobě žádnou zášť. Naše partnerství byl okamžik, kdy jsme pro sebe nebyli stvořeni. Byla to motorka, která do značné míry odpovídala požadavkům Caseyho Stonera a pro jezdce, který byl zvyklý na vyváženější motorku, byla těžko interpretovatelná”

“Na druhou stranu Ducati nyní ztělesňuje mnohem více než před deseti lety, pevnou pozici, se kterou se Italové mohou ztotožnit, je jako Ferrari ve Formuli 1, které je prakticky národním týmem. Dnešní Ducati je úplně jiná. Takže moje odpověď je, že si myslím, že by byl s touto motorkou silný.“

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: Yamaha, Ducati

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno