Jelikož se vloni na podzim nekonaly žádné velké veletrhy, na kterých výrobci obvykle představují své novinky pro další sezonu, dávají si někteří načas a využívají k tomu celou zimu.

Třeba takový americký Indian si počkal až na konec ledna a začátek února. V první vlně představili upravené FTR 1200. To se samozřejmě dočkalo motoru plnícího normu Euro 5, mírně upraveného a odladěného pro plynulejší průběh výkonu. Výkonově jsme na 123 koních a 120 Nm. To nejdůležitější se ale odehrálo na podvozku. Ta tam jsou prapodivně velká kola předchozí generace, teď tu máme sedmnáctku vpředu i vzadu.

 

 

S tím pak ostřejší úhel řízení a kratší zdvihy tlumičů. I nadále bude na výběr z několika verzí – základní FTR s analogovým budíkem a bez elektronických systémů, ostřejší verze S, kde už najdete dotykový TFT displej a ony asistenty a FTR R Carbon, která přidává pár karbonových dílů, tlumiče Öhlins a výfuk Akrapovič. Jo, a pokud by někdo přeci jen toužil po větších kolech, navíc na drátech, může sáhnout po verzi Rally.

Ve druhé vlně pak přišly ještě zásadnější novinky. Indian letos slaví 100 let od uvedení prvního modelu Chief a rozhodl se to náležitě oslavit. Máme tady tedy celou novou řadu s tímto názvem. V ní prozatím najdeme modely Chief, Chief Bobber a Super Chief.

 

 

 

Všechny tři jsou postaveny na nové platformě kombinující vzduchem chlazený motor Thunderstroke 116 (1890 cm3) a zcela nový ocelový rám. Motorky jsou podstatně kratší a také lehčí než předchozí Chiefy, nejlehčí Chief váží natankovaný 304 kg a rozvor má 1626 mm.

U všech tří nových Chiefů najdete zajímavou výbavu na cruisery v podobě kompletního LED osvětlení, USB zásuvky, ale hlavně dotykového TFT displeje se systémem Ride Command. Na něm si nejen nastavíte funkce jako palivové mapy nebo vypínání zadního válce, ale také tu najdete navigaci. Na oldschool cruisery dost progresivní a v kontrastu s designem. Ten se u jednotlivých modelů liší nejen použitými koly a řídítky, ale i dalšími doplňky.

 

 

Jo a mimochodem, s cenou začínající na 488 990 Kč zajímavá nabídka. Novinky i kompletní nabídku Indianu najdete na www.indiancz.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno